Aşırı alkollü vatandaşı donmaktan haberciler kurtardı

Ankara'da aşırı alkol alıp şehrin ortasında mahsur kalacak kadar sarhoş olan bir vatandaş, donma tehlikesi geçirdi.

Ankara’da bir vatandaş Kızılay’daki eğlence merkezlerinden birinde aşırı alkol alıp gece geç saatlerde evine gitmek istedi. Fakat şahıs aşırı alkol alıp bilinç kaybına uğraması nedeniyle şehrin göbeğinde mahsur kaldı. Gecenin soğuk ve yoğun kar yağışıyla geçmesi yüzünden, alkollü vatandaş donma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Alkollü şahsın yolda yürümeye çalışırken düştüğünü, yerden kalmak için çaba sarfettiğini gören haberciler, şahsa yardımcı olmak için yanına gitti. Kızılay Kavşağı’na kadar gelebilen şahsın, ayakta duramayacak ve yürüyemeyecek kadar sarhoş olduğu gözlendi.

Gazetecilerin bir dükkanın yanına getirdikleri şahıs, ayakta durmak için dükkanın kepenklerinden tutmaya çalıştı. Ankara’da gecenin soğuk ve yoğun kar yağışıyla geçmesi nedeniyle donma tehlikesi altında bulunan alkollü vatandaşın evine götürülmesi için taksicilerden yardım isteyen gazeteciler durdurdukları taksicilerden olumlu cevap alamadı. İlk durdurulan taksici, “Hasta veya kaza olsaydı, benzinimin bittiği yere kadar götürürdüm. Fakat sarhoşla uğraşamam” diyerek yoluna devam etti. Bir başka taksicinin de olumsuz yanıt vermesi üzerine, polisi arayan gazeteciler, durumu bildirerek Kızılay Kavşağı’ndaki Ziraat Bankası önüne ekip istedi.

Konuşmakta güçlük çeken ve adını söyleyemese de Abidinpaşa semtinde oturduğunu söyleyebilen alkollü vatandaş, bir süre sonra verilen adrese gelen polis ekibine teslim edildi.