‘Asiye Nasil Kurtulur’ bayramda sanatseverlerle bulusacak

DIYARBAKIR - Devlet Tiyatrolari, Ramazan Bayrami'nda sanatseverleri yalniz birakmayacak.

Bayram süresince 28 degisik oyunla 93 kez perde açacak olan Devlet Tiyatrolari, çocuk ve yetiskin oyunlarini seyirciyle bulusturacak.
Diyarbakir Devlet Tiyatrosu da (DDT), “Asiye Nasil Kurtulur” oyununu bayramda sanatseverlerin begenisine sunacak. Ekim ayinda bölge turnesine çikan “Asiye Nasil Kurtulur” oyunu, Diyarbakir’da 5 Kasim’da Orhan Asena Sahnesi’nde sanatseverleri karsilayacak. Bölge turnesinde büyük bir begeni toplayan “Asiye Nasil Kurtulur” oyununu, Vasif Öngören yazarken, Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçilarindan Hüseyin Avni Danyal da rejisörlügünü üstlendi.

Oyunda, annesinin geçmisinden dolayi toplumda kabul görmemesine ragmen yasamini ahlakli bir sekilde sürdürmek için çaba gösteren, ancak kosullari geregi fahise olan genç bir kizin daha sonra bu döngünün bir parçasi olarak kendisinin de randevuevi isletir hale gelmesi, trajik bir dille anlatiliyor. Dekor ve kostümü Zuhal Say’a, isigi Seyhun Ayas’a, müzigi Tunay Uzuner’e dans düzeni ise Sibel Sönmez’e ait oyunda, Duygu Zade Erçag, Lale Ertis Gençtürk, Selda Özler, Sertel Ugur, Ugur Çinar, Fatih Topçuoglu, Ali Çelik, Gözen Müftüoglu, Pinar Gün, Sivan Binici ve Murat Bölük rol aliyor.

Devlet Tiyatrolari, Ramazan Bayrami’nda Erzurum Devlet Tiyatrosu 4- 5 Kasim’da “Müfettis”, Van Devlet Tiyatrosu ise 4- 5 Kasim’da “Hüznün Coskusu” ile bayrami tiyatro ile geçirmek isteyen sanatseverlere kapilarini açacak.