Aşk engel tanımadı

Kütahyalı bedensel engelli Mehmet Ali Ölmez, sevdiği bedensel engelli kızı, ailesinin izin vermemesi üzerine Niğde'den kaçırarak evlendi.

Kütahya’da yaşayan bedensel engelli Mehmet Ali Ölmez (27), 2 ay önce bir arkadaşının vesilesiyle tanıştığı 28 yaşındaki Ayfer Sönmez’le (Ölmez) evlenmek için ailesinden istetti. Niğde’de yaşayan Sönmez ailesi, aradaki uzak mesafeyi gerekçe göstererek bedensel engelli kızlarını vermek istemeyince, Mehmet Ali Ölmez arkadaşlarının yardımıyla sevdiği kızı Kütahya’ya kaçırdı.

Şimdi çok mutlu olduklarını ve resmi nikahlarını yaptıklarını anlatan Ölmez, “Şu anda işim yok. Ben yetkililerimizden ve işadamlarımızdan bana iş vermelerini istiyorum. Bizlere destek olmalaraını ve yardım etmelerini istiyorum. Artık ben çok büyük bir sorumluluk aldım. Onlardan iş istiyorum. Başka bir isteğim yok.” diye konuştu.

Resmi nikahlı eşiyle 13 Mayıs’ta Dünya Özürlüler Haftası’nda düğünlerinin olduğunu söyleyen Ölmez, “Herkesi düğünümüze davet ediyoruz. İşadamlarımızdan ve yetkililerimizden bize bir ev tahsis etmelerini rica ediyorum. Kirada oturuyoruz. Ben Ayfer’i kaçırdım geldim ama, imkanlarım çok kısıtlı.” şeklinde konuştu.

Çiçeği burnunda çift, Kütahya Sakatlar Derneği’ne gelerek tebrikleri kabul etti. Dernekte diğer bedensel engelli vatandaşlarla tanışan ve ailesinin, uzak olduğu için evliliğe karşı çıktığını aktaran Ayfer Ölmez ise, “Ama şimdi çok iyiler. İnşallah düğünüme de gelecekler. Çok mutluyum, kaçtığıma da pişman değilim. Çünkü seviyordum. Aramızdaki sevgiye yollar, mesafeler engel olmadı. Tek isteğim bir işinin olması, düzenli br hayatımızın olması. Çok mutluyuz ama hiç kimseye muhtaç olmamak için iş istiyoruz, başka bir şey değil.” şeklinde konuştu.