Aşkale Çimento 5 yılda 25 milyon YTL vergi ödedi

Aşkale Çimento, 2005 yılında 367 bin YTL'lik kurumlar vergisi ve 732 bin YTL'lik yatırım indirimi stopajı olmak üzere devlete verdiği vergi ile rekortmen listesine girdi.

Törende konuşan Vergi Dairesi Başkanı Abdulkayyum Karayel, Aşkale Çimento’nun başarılarını istihdam ve yatırım üzerine kurmasını sevindirici olduğunu belirterek, “Erzurum ve bölgemizde benzeri kurumların sayılarının çoğalmasını arzuluyoruz. Aşkale Çimento gerçekten de bu bölge insanı için bir gurur vesilesidir. Bizler de bu gururu onlarla yaşıyoruz. Üreten ve ülkesine katkıda bulunan tüm kurumlara desteğimizi her zaman sürdüreceğiz. Aşkale Çimento’nun başarılarını devamını diliyoruz” dedi.

Aşkale Çimento’nun Aşkale ismini dünyaya duyurduğunu söyleyen Aşkale Kaymakamı Yusuf Üstün, “Her gün biraz daha büyüyen, daha fazla istihdam yapan, daha fazla yatırım gerçekleştiren ve daha fazla adından söz ettiren Aşkale Çimento, bizim gururumuzdur. Fabrikanın ve şirketin bu noktalara gelmesinde katkıları olan herkese teşekkür ederiz. Trabzon Çimento’nun alınmış olması, Aşkale Çimento’nun atılımlarının ne kadar ciddi ve sağlam olduğunu işaret etmektedir.” diye konuştu.

Aşkale Çimento’nun 2000 yılından bu yana, direk ve dolaylı vergilerden dolayı 25 trilyon lira vergi ödediğini belirten Aşkale Çimento Sanayi T.A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, “Ürettikçe ve büyüdükçe devletimize olan katkımız artacaktır. Aşkale Çimento’nun bu gün kamuya tek kuruş borcu yoktur. Bizim en önemli önceliklerimizi; yatırım, istihdam ve bize destek olan insanlara ahde vefadır. Biz sahip olduğumuz sorumlulukların bilincindeyiz. Attığımız her adımda bizlere yürekten destek olanları utandırmamaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Aşkale Kaymakamı Yusuf Üstün, Başkan Lütfü Yücelik ve Genel Müdür Nihat Kılıç’a plaket ve takdir belgesi verdi.