Askerlik öncesi veda ziyaretine geldigi istanbul’da vurularak öldürüldü

Bagcilar'da iki genç, sokak ortasinda kursuna dizildi.

Hayatini kaybeden gencin 20 gün sonra askere gidecegi ve Bingöl’den akrabalarini ziyaret etmek için Istanbul’a geldigi ögrenildi.
Olay, Bagcilar Kazim Karabekir Mahallesi 1/13 Sokak’ta gece 24:00 siralarinda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, askere gidecegi için Bingöl’den akrabalarini ziyaret etmeye Istanbul’a gelen Metin Gürboga (19) ile yakini Ferhan Gürol (24), sokakta yürürken, maskeli iki kisinin silahli saldirisina ugradi. Gürboga, basina isabet eden iki kursunla olay yerinde hayatini kaybetti. Gürol ise omzundan aldigi tek kursunla agir yaralandi. Çapa Egitim ve Arastirma Hastanesi’ne kaldirilan Gürol, tedavi altina alindi. Saldirganlar, olay yerinden kaçarak izini kaybettirdi.

Ölen ve yaralanan sahislarin yakinlari, Gürboga’nin cesedi basinda uzun süre gözyasi döktü. Polis, olay yerinde yaptigi arastirmada 6 adet bos kovan buldu. Cumhuriyet savcisinin incelemelerinden sonra, Gürboga’nin cesedi otopsi yapilmak üzere Adli Tip Kurumu Morgu’na götürüldü.

Gürboga ile Gürol’un daha önce bir biçaklama olayina karistigi, saldirinin bu nedenle yapilmis olabilecegi ihtimali üzerinde durulurken, kesin sebebi ve saldirganlarin kimler oldugu bilinmiyor.

Polis, olayin aydinlatilmasi ve saldirganlarin yakalanmasi için operasyon baslatti.