Askerlik yapmamak için parmağını kopardı

ÇORUMLU 20 yaşındaki H.Ş., vatani görevini yapmak için birliğine teslim olmak üzere geldiği İzmir'de, kimliği belirsiz bir kişinin önünü kesip parasını gasp etmek istediğini belirtti.

Müdahale edince sağ el işaret parmağını bıçakla kesip kopardığını ileri sürerek polise başvurdu. Polisin sorgusu sonucu, H.Ş.’nin, askere gitmemek için yalan söylediği, parmağını, kendisinin kestiği ve bir dereye attığı saptandı. Suçunu itiraf eden, eşi hamile olduğu için askere gitmek istemediğini söyleyen H.Ş.’nin gösterdiği derede, parmağı ve suç aleti bıçak, tüm aramalara rağmen bulunamadı. H.Ş., savcının talimatıyla serbest bırakıldı. H.Ş.’nin bugün birliğine teslim olmasın gerekiyor.
Dün, gece geç saatlerde, Bornova İlçesi’ndeki Işıkkent Karakolu’na sağ eli kanlar içinde giden H.Ş., memleketi Çorum’dan vatani görevini yapacağı Foça Jandarma Komando Okulu ve Er Eğitim Alayı’na gitmek üzere şehirlerarası otobüsle İzmir’e geldiğini söyledi. H.Ş., yolda yürürken kimliği belirsiz bir kişinin önüne geçtiğini, parasını gasp etmek istediğini, müdahale edince bıçakla sağ el işaret parmağını dibinden keserek kopardığını öne sürdü. Verdiği ifadelerle hareketleri şüpheli bulunan H.Ş., tedavisinin ardından polis tarafından sorguya alındı. Sorgu sonucu, H.Ş.’nin yaptığı akıl almaz plan ortaya çıkarıldı.

PARMAĞINI KESİP DEREYE ATTI
Bornova İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin sorgu teknikleri sonucu köşeye sıkışan H.Ş., Çorum’daki eşinin hamile olduğunu, ailesiyle aralarında sorun bulunduğunu, kendisine bakmadıklarını söyledi. Tüm bu sorunlarla İzmir’e geldiğini söyleyen H.Ş., askere gitmemek için parmağını kendisinin bıçakla keserek kopardığını daha sonra dereye attığını dile getirdi.

PARMAĞI BULUNAMADI
H.Ş.’nin kendine bu kadar acı vererek plan yaptığını duyunca şaşkına dönen polisler, parmağı ve suç aleti bıçağı deredeki tüm aramalarına rağmen bulamadı. H.Ş., ifadesi alındıktan sonra savcının talimatıyla serbest bırakıldı.