Askıda ekmek projesi hayata geçiriliyor

Mardin'de 1400 yıl önce Asr-ı Saadet döneminde başlatılan yardımlaşma geleneği yeniden canlandırılıyor.

Asr-ı Saadetten gelen yardımlaşma geleneğini yeniden canlandırmak için harekete geçtiklerini belirten Sait Uçar, Türkiye’de ilk defa Mardin’de Askıda Ekmek Projesi’ni hayata geçirdiklerini söyledi.

Bütün esnaf ve vatandaşlarımızın bu projeye destek vermek için davet ettiklerini ifade eden Uçar, “1400 yıl önce sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed tarafından hayata geçirilen ve Osman’lı imparatorluğu tarafından devam ettirilen bu projeyi yeniden hayata geçirmek için sendika çalışanları ve üyelerimizle ortak hareket ettik. Bu projeyi bir gelenek haline getirmek ve tüm esnafa yaygınlaştırmak için çalışıyoruz. Her gün bir ekmeği bir fakire ulaştırmak için halkımızla görüşüyoruz. Maddi durumu iyi olan vatandaşların ve hayırsever insanlarımızın bu projeye destek vermelerini bekliyorum.” dedi.

Her türlü maddi ve manevi yardımların bu proje için geçerli olduğunu anlatan Uçar, “İl merkezinde oluşturulan noktalarda bir ekmek alan bir ekmek parasını da askıda bırakarak, bir fakirin günlük ekmek ihtiyacını karşılayabilecektir. Burada toplanan paralardan fakir ve muhtaç ailelerimiz ekmeğini, gıdasını ve giyeceğini para ödemeden alabilirler. Ayrıca bu insanlarımızın maddi ihtiyacı olduğunda buradan ihtiyacına göre para da alabilirler. Böyle bir hayır işinde veren ve alan birbirini görmeyecektir. Projeye katılmak isteyen veya destek vermek isteyen hayırsever vatandaşlarımız, 0 482 213 66 62- Cep 0 505 226 56 80 nolu telefondan bize ulaşabilirler. Hayır işinde birbirimizle yarışalım.” şeklinde konuştu.