Aşlık; ‘CHP İzmir’i 10 yıl geriye götürdü’

AK Parti İzmir İl Başkanı Ali Aşlık, CHP'nin İzmir'i 10 yıl geriye götürdüğünü ileri sürerek, "İzmir'in önünü tıkayanlar İstanbul'u örnek alsın." dedi.

Şehrin kentin çağdaşlık yönünde ilerleyeceğine 10 yıl gerilediğini belirten Aşlık, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 730 günde yaptıklarının onda birinin İzmir’de yapılmadığını öne sürdü.

Aşlık, “Bugün sevinci ve hüznü aynı anda yaşadım. İstanbul bir dünya şehri olma yönünde önemli yol katederken sevindim. İzmir’in her geçen gün biraz daha gerilediğini düşündüğümde ise üzüldüm. Buna daha fazla izin vermeyeceğiz. İzmir, CHP yüzünden 10 yıl geriye gitti. Biz onların yıllardır yapamadıklarını 10 haftada yaparız. İzmirli buna dur demeyi bilir.” diye konuştu.

Merkezî hükümet olarak İzmir’e çok önem verdiklerini ve yıllardır bitirilmeyen onlarca projeyi bitirdiklerini söyleyen Ali Aşlık, “Bitirilmesi hayal olan birçok proje AK Parti tarafından bitiriliyor. İzmir için her şeyi yaptık ancak yerel yönetim adeta yaya kaldı. Üçyol-Üçkuyular metro projesi bunun en güzel kanıtı. CHP, İzmir’in önünü tıkıyor. Her şeyi ellerine yüzlerine bulaştırıyorlar. Beceremiyorsanız gidin. İzmir’e daha fazla zarar vermeye kimsenin hakkı yok. İzmir kamuoyu yapılanları kıyasladığında durumun ciddiyeti ortaya çıkacaktır.” dedi.