Aslında herkes biraz Gaffur

‘Avrupa Yakası' dizisinin kapıcısı 'Gaffur' şu sıralar herkesin dilinde. İnsanlar onu o kadar çok sevdi ki, giydiği pijama yok satıyor, sözleri dillerden düşmüyor.

Ata Demirer ‘Avrupa Yakası’ndan ayrıldıktan sonra herkes dizinin seyredilmeyeceğini düşündü. Ne diyeceksiniz?

Demek ki doğru şeyler yaptık. Zira Ata bu dizide en önemli karakterlerden biriydi. Ama ekip olarak, başaracağınıza inandığınızda aksinin olması zordur. ..

Peki, ‘Gaffur’ sizce neden bu kadar çok sevildi?

Çünkü çok içten… Kendiyle barışık. Bu size biraz tuhaf gelebilir ama yetinmeyi bilen biri. Belki de en mutlu insan o. İnsanlar bunu çok iyi sezdi. Pijama, atlet ve terliğinden başka bir şeyi yok ama mutlu. Aslında her Türk’ün içinde bir ‘Gaffur’ yaşar.

YENİ BİR ROL İLE GELİYOR

Gülse Birsel ile aranızın açıldığı ve diziyi bırakacağınız söyleniyordu. Doğru muydu bunlar?

Neden böyle söylentiler çıktı bilmiyorum. Gülse Hanım ile aramızda hiç kötü bir şey geçmedi. Ekip olarak birbirimizi seviyor ve sayıyoruz. ..

Neden hep komediyi tercih ediyorsunuz?

Komediyi çok seviyorum. Ama bu, komedi dışındaki türlerde rol almayacağım anlamına gelmez. Tesadüf hep bu tür filmlerde yer aldım. Konservatuarda sadece komedi, trajedi ya da dram eğitimi almazsınız. Komedi dışında bir rol ile yakında geleceğim. Bakalım, yorumlar ne olacak? ..

‘Gaffur’ karakteri ile kariyerinizin zirvesine mi çıkmış oldunuz?

Ben iyiyi yapmakla yükümlüyüm ve elimden geleni yapıyorum, o kadar. Eğer sizin söylediğiniz gibi düşünürsem aktörlüğü bırakmam gerekir. Şanslıyım ki, insanlar bu karaktere ısındı ve daha çok ismim anılmaya başlandı. Şırnak’ta ‘Gaffur’ diye bir spor kulübü, Beyoğlu’nda ‘Gaffur’ adlı rock grubu kuruluyor. Bunlar popüler kültürün eseri ve ben çok hoşnutum. ..

Gerçek hayatınızda da insanları sürekli güldürür müsünüz?

Yorgun olduğum zaman pek çekilecek bir adam değilim. Bunun dışında neşeli bir insanım. Yorgunluk derken, iş yorgunluğu değil sadece. Aslında işimi çok severek yaptığımdan yorgunluk hissetmiyorum; dimağ yorgunluğu diyebiliriz. ..