‘Aşureler Suriyeli bebekler için mama olsun’

Şanlıurfa Suriye'ye Yardım Platformu, 117 ve 118'inci yardım TIR'ını Suriye'ye gönderdi.

Şanlıurfa Suriye’ye Yardım Platformu, 117 ve 118’inci yardım TIR’ını Suriye’ye gönderdi. Yardım gönderme programında konuşan platform üyesi Handan Karataş, bu yılki aşurelerin, açlıktan ölen Suriyeli bebekler için mama olmasını önerdi.

Şanlıurfa’da 60 derneğin birleşerek kurduğu Suriye İnsani Yardım Platformu, bugün 117 ve 118’inci yardım TIR’larını yükledi. Burada konuşan Platform Başkanı Osman Gerem, sınır ötesine 117 ve 118. TIR’ı gönderdiklerini söyledi. Bir yılı aşkın süredir Suriye’nin 15 bölgesine yardım gönderdiklerini hatırlatan Gerem, gönderilen yardımın yanı sıra Suriye’den gelip misafir olan mazlum Suriyelilerin de ihtiyacını iki ekip olarak karşılamaya çalıştıklarını söyledi.

“Suriyeli kardeşlerimiz savaş, ateş içinde bunun yanı sıra açlıkla mücadele ediyorlar.” diyen Gerem, soğuk havaların da geldiğini hatırlatarak, hayırseverlerden yardım beklediklerini aktardı. Suriye’deki ölümlere kayıtsız kalındığını dile getiren platform üyesi Handan Karataş ise bu durumda kalplerin titremesi gerektiğinin altını çizdi. Karataş, “Suriye’de katliam var diyoruz. Kalpler titremiyor. Suriye’de açlıktan insanlar ölüyor deniyor kimsenin yüreği yanmıyor. Suriye’de insanlık ölüyor deniyor hiç kimse ayağa kalkmıyor. Allah için, çocuklar için… Çocuklar ölüyor, bebekler ölüyor. Bebeklerin ölmesi demek Suriye’nin geleceğinin ölmesi demek.” şeklinde konuştu.

Bu yılki aşurelerin Suriyeli bebeklere mama olmasını öneren Karataş, “Özellikle Muharrem ayındayız. Bu yılki aşurelerimiz bebek maması olsun, o mamalar da Suriyeli bebeklerin olsun diyorum.” ifadelerine yer verdi. Platformun, bir yılı aşkın bir süredir yürüttüğü ‘Sınır Ötesine Yardım Kampanyası’ çerçevesinde sağladığı gıda, ilaç, oyuncak ve giyim malzemeleri Suriye’ye gönderilmeye devam ediyor. Bu kapsamda temin edilen yardımlar Paşabağı Mahallesi’ndeki depoda gönüllülerce kolilendikten sonra 2 TIR’a yüklenerek yola çıkarıldı.