Ata Türk’ün Adana’daki ölümü…

Annesi Semra Yücel'le katıldığı "Gelinim Olur musun?" adlı yarışma proğramında ünlenen ve Adana'da bir otel odasında ölü bulunan 24 yaşındaki Ata Türk'e ilişkin davanın iddianamesi tamamlandı.

Menejer Arif Erhan A. ve Hüseyin K.’nın organize ettiği konser için 17 Eylül 2005 günü Adana’ya Sanatçı Cansever Dalipova ile gelen Ata Türk, ertesi gün konaklandığı Doruk Oteli’nde ölü olarak bulunmuştu. Otopsi raporunda Ata Türk’ün (17.69.760.0 ng/ml) extasy hap amfetamin, (1955.0 ng/ml) opiat türevi eroin, (56.0 ng.ml.) esrar alarak, “uyuşturucu ve uyarıcı madde entoksikasyonu” sonucu yaşamını yitirdiği açıklanmıştı.

2 sayfalık İddianamade, Ata Türk’ün Adana’ya gelişi, otel odasına yerleşmesi, nerede yemek yediği, hangi bara kimlerle gittiği ve kimlerle görüştüğü ayrıntılı bir şekilde yer alıyor.

İstanbul’dan uçakla Adana Havalimanı’na inen Cansever, Menejer Arif Erhan A. ve Ata Türk’ün Menejer Hüseyin K. tarafından karışılandığı ve yemek için Baraj yolundaki “Kebapçı İbo”ya gittikleri belirtiliyor. Yemek sonrasında İnönü Caddesi üzerindeki Doruk Oteli’ne yerleşen üç şahsın gece saat 22.00’de lobiye indikleri ve Arif Erhan A.’nın tutuklu sanık Bülent D.’yi otele çağırdığı ileri sürülüyor.

Bunun üzerine Bülent D.’nin ise jeeple otele geldiği, daha sonra birlikte Cansever’in proğram yaptıkları Adres Bar’a gidildiği ve 01.00’e kadar eğlenildiği ifade ediliyor. Saat 02.00 sıralarında Ata, Cansever, Arif Erhan A. ve Bülent D.’nın eğlenmek için Obalar Caddesi üzerindeki Sevenler Pub’e gittikleri anlatıldığı iddianamede, şu görüşlere yer veriliyor: “Adana polisi tarafından görüşlerine başvurulan tanıklar, kolu dövmeli olan Bülent D. ile Ata Türk’ün kimliğini bilmedikleri bir şahısla Sevenler Pup Bar’dan ayrılarak Hıdırlı Mevkii’nde bir yerde extasy ve esrar kullandıklarını beyan etmişlerdir. Ölen Ata Türk’ün İstanbul’dan Adana’ya yeni gelmesi nedeniyle uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin temininde Bülent D.’nin aracılık ettiği anlaşılmakta. Yine bir başta görgü şahidi ise Bülent D.’nin otelde maktül Ata ile esrar ve uyuşturucu haptan kokteyl yapmak suretiyle kullanıdığını aktarmakta.”

Zanlı Bülent D. “uyuşturucu ve uyarıcı maddeleri temin etmek ve kullanmak suçunadan” TCK nın 188/3,4, 191/1 ve 53/1, 63 maddelerinden önümüzdeki günlerde 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak. Duruşmaya Ata Türk’ün müşteki annesi Semra Yücel (54) ve kızı Seçil Türk’ün (27) de katılması bekleniyor.