Atatürk rolü içine işlemiş

Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünden 8 ay önce Yalova’da katıldığı baloyu anlatan filmde Ulu Önder’i canlandıran Sümer Ezgü, 7-8 yıldır bu rolün hücrelerine işlediğini söyledi.

Habertürk’te Özlem Gürses’in sunduğu ’Burası Haftasonu’ programına katılan Sümer Ezgü, ’Son Balo, Vals ve Zeybek’ isimli projenin kendisine ait olduğunu söyledi.

Atatürk’ün hem dünyaya açılan yanını hem de kendi değerlerine olan bağlılığını anlattıklarını vurgulayan Ezgü, “7 dakikalık kısa bir film, belgesel özelliği de var. İçeriği çok güçlü bana göre, süresi belki kısa ama içeriği güçlü…” dedi.

Atatürk’e benzemek için saçlarını kazıtmayı düşündüğünü ancak konserleri nedeniyle bone takmayı tercih ettiğini söyleyen Ezgü, Atatürk rolünün içine nasıl işlediğini şöyle anlattı:

“Bu benim hücrelerime işlemiş bir konu. 7 yıldır, 8 yıldır hücrelerimde. O kadar çok fotoğraf takip ettim, inceledim. Çok heyecan verici, gurur verici bir şey. Bir belge bırakmak istedik. Atatürk, bir insandı, bir liderdi, bir örnek liderdi her açıdan. Bugüne bir belge bırakmak istedik. Onun kültür ve sanat yanını göstermek istedik. Atatürk’e zeybek oynattık, dans ettirdik. Hiç böyle görüntüler yok bizim elimizde.”

Türkiye Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu Başkanı Hasan Ekşi ise, filme finansal destek vermenin kendilerini çok mutlu ettiğini anlattı.

TELEVİZYONGAZETESİ