Atatürk’ten geçinenler var

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, "Atatürkçülük ile ilgili çok konuşuyorlar. Atatürk’ten geçinenler ve Atatürkçü geçinenler var. Gerçek Atatürkçü biziz" dedi.

AKP Tanıtım ve Medya Başkanlığı 9’uncu Bölge Toplantısı Trabzon Zorlu Grand Otel’de yapıldı. Toplantıya Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt il başkanları, medya tanıtım başkanları, il genel meclis başkanları, ilçe teşkilat başkanları ve medya tanıtım sorumluları katıldı. Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, yaptığı konuşmada vatanseverlik, çağdaşlık ve Atatürkçülük konusunda öne çıkmaları gerektiğini, 1 yıldan bu yana aynı konuları işlemeye çalıştıklarını söyledi. Özak, şöyle konuştu:

“Bu işler lafla olmuyor, icraatla oluyor, bunu biz yaptık anlatmamız gerekiyor. Palavrayla Atatürkçülük olmuyor. Gerçek Atatürkçülük, yoksulluk, yolsuzluk ve yasaklarla mücadele edebilmek, insanımızı refah toplumları seviyesine ulaştırabilmektir, çağdaşlık insana saygıdır. İnsanı insan yapan değerlere saygıdır. Gerçek vatanseverlik, 15 yılda yapılan özelleştirmeyi 1 yılda yapabilmektir. Herkes haddini bilsin, bir takım iftira ve dedikodularla ortalığı bulandırmaya çalışacaksınız bu doğru değil.”