Atlas Jet Isparta’da tarifeli uçuşlara başlayacak

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı'nda Fly-Air'in 17 Mart'ta uçuşları durdurmasından sonra Atlas Jet firmasıyla yapılan görüşmelerden olumlu sonuç alındı.

Isparta’da bir araya gelen Atlas Jet Satış Geliştirme Müdürü Cemal Kandemir, Atlas Jet Antalya Satış Müdürü Murat Özkan, Isparta Ticaret Borsası (ITB) Başkanı Murat Dolmacı, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası(ITSO)’nı temsilen Şükrü Başdeğirmen, Atlas Jet’in Isparta ve bölgesindeki yetkili bilet satış acentesi temsilcisi Cengiz Boşgelmez arasında geçen görüşme olumlu neticelendi.

Süleyman Demirel Havalimanı’na Fly-Air’in sefer düzenlemesi nedeniyle giremediklerini belirten Atlas Jet Satış Geliştirme Müdürü Cemal Kandemir, firmanın Isparta’dan çekilmesiyle birlikte haftada 6 gün boyunca SRJ 700 tipi, 70 kişilik yolcu uçaklarıyla hafta içi saat 18.00’de İstanbul-Isparta seferleri yapacak. Isparta’dan İstanbul’a dönüşler ise saat 19.40’da gerçekleştirilirken, pazar günleri saat 19.20’de İstanbul’dan Isparta’ya, 21.00’de ise Isparta’dan İstanbul’a uçulacak.

Atlas Jet’ten Cemal Kandemir, uçak bilet fiyatlarının 69 YTL, 79 YTL ve 89 YTL şeklinde olacağını belirtti. Kandemir, cepten SMS yoluyla da bilet rezervasyonu yapılabildiğine işaret etti. Atlas Jet firması, uçuşlardaki boş koltukların ücretlerini yerel oda, borsa ve belediyelerden istemeyeceğini belirtti.

Isparta Belediyesi de Süleyman Demirel Havalimanı’na yolcular için sefer saatleri öncesinde ücretsiz otobüs tahsis edecek. ITB Başkanı Murat Dolmacı, Fly-Air’le başlayan uçuşların bittiğini fakat Isparta’daki yolcu kapasitesinin görülmesi açısından hedeflerine ulaştıklarını ifade etti. Uçuşlar için gerekli çabayı gösterdiklerini anlatan Dolmacı, “Havalimanı’nın bundan sonra bu tip sorunlarla karşılaşacağını zannetmiyorum. Isparta ve bölgemiz insanından destek bekliyoruz. Atlas Jet’in sağladığı kolaylıklardan en güzel şekilde faydalanmalıyız.” dedi. ITSO adına toplantıya katılan Şükrü Başdeğirmen , Atlas Jet’in kalitesinin herkes tarafından bilindiğini dile getirerek, “İşadamı olarak dışarıdan yatırımcı çağırıyoruz ve havalimanımız var diyoruz. Yatırımcılar da buna göre kendilerini ayarlıyorlar.” dedi. Atlas Jet’in Isparta, Burdur, Afyonkarahisar, Dinar ve Sandıklı yetkili bilet satış acenteliğini yapan Cengiz Boşgelmez de “Bölge acentesi olarak Atlas Jet’e olan güvenimiz tam.” diye konuştu.

Fly-Air, Türkiye’nin sayılı havalimanları arasında yer alan Süleyman Demirel Havalimanı’na 28 Aralık 2005 tarihinden bugüne kadar gerçekleştirdiği uçuşlarını ‘mahalli yönetimden yeterince destek alamadık’ gerekçesiyle geçen hafta cuma günü durdurmuştu.