Atlasjet’ten uçak kazası hakkında şaşırtıcı açıklama

Türkiye Isparta'daki uçak kazasını konuşurken, Atlas Jet'ten gelen bir açıklama şaşkınlıkla karşılandı.

Elim kazanın acıları henüz tazeyken, Atlas Jet’in hala uçağın başka bir şirketten kiralandığının söylenmesindeki ısrarı marka koruma çabası olarak değerlendiriliyor.

30 Kasım sabahı Türkiye büyük bir acıyla uyandı. 57 vatandaşımız elim bir uçak kazasında hayatını kaybetti. Uçaktaki yolcularının her birinin ayrı bir hikayesi vardı ve bu hikayeler cenaze törenlerinde yürekleri dağladı.Ateş düştüğü yeri yaktı ama bütün bir millet çok üzüldü, ailelerin acılarını paylaştı.

Düşen uçakta hayatını kaybeden yolcular Atlasjet hava yollarından aldıkları biletle Isparta’ya uçuyorlardı. Kendilerini karşılayacak yakınları da Atlasjet’in uçağından inecek yakınları için gitmişti Ispar’ta hava alanına. Uçak düştüğünde ise medya konuyla ilgili haberleri verirken hava yolu şirketi Atlasjet olduğu için bu ismi kullandı normal olarak.

UÇAK ATLASJET YOLCULARINI
TAŞIYORDU?

Ancak Atlasjet, kazayla ilgili haberlerde kendi isimlerinin kullanılmasından rahatsız oldu. Ve bu rahatsızlıklarını da yaptıkları açıklamalarda dile getirmekten çekinmediler. Hala şirket yetkileri ısrarla düşen uçağın World Focus şirketine tescilli olduğunu belirtilmesini istiyor. Sanki hayatını kaybeden 57 kişi başka bir hava yolunun yolcularıymış gibi. Sanki Atlasjet’in İstanbul-Isparta seferini yapan yolcu uçağı düşmemiş gibi.

ATLASJET MARKA PEŞİNDE

57 can gittikten sonra hala uçağın kiralık olmasının söylenmesindeki ısrar ise bir türlü anlaşılamıyor. Kazanın üzerinden iki haftaya yakın bir süre geçmesine rağmen Atlasjet hala bu konudaki açıklamalarını devam ettiriyor.

BİLİNDİGİ UZERE; 30 KASİM 2007 TARİHİNDE, İSTANBUL-İSPARTA SEFERİNİ YAPAN UCAK, WORLD FOCUS HAVAYOLLARİ’NDAN KİRALANAN UCAKTİR. MD83 TİPİ YOLCU UCAGİNİN TESCİLİ, WORLD FOCUS HAVAYOLLARİ’NA AİTTİR.
ELİM UCAK KAZASİ İLE İLGİLİ YAYİNLAMİS OLDUGUNUZ/YAYİNLAYACAGİNİZ TUM HABERLERDE, ATLASJET HAVAYOLLARİ A.S.’NİN TESCİLİNDE OLMAYAN UCAK İCİN, “ATLASJET HAVAYOLLARİ’NA AİT YOLCU UCAGİ” İBARESİNİN KULLANİLMASİ YANİLTİCİ VE HUKUKEN YANLİS OLMAKTADİR.
BU NEDENLE, “WORLD FOCUS HAVAYOLLARİ’NDAN KİRALANAN UCAK” İBARESİNE VE UCAGİN “WORLD FOCUS HAVA YOLLARİ’NA AİT OLDUGUNUN” BELİRTİLMESİNE OZEN GOSTERİLMESİNİ HASSASİYETLE RİCA EDERİZ.

ATLASJET HAVACİLİK A.Ş.

Şirketin bu tavrı, 57 kişinin hayatını kaybettiği kazada, Atlasjet’in hala marka peşinde olduğu şeklinde değerlendiriliyor.