Atletizmde yeni şampiyon adayları aranıyor

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, sporun anası olarak bilinan atletizme yeni sporcular kazandırmak için ilçe ve köylerde tarama yapmaya başladı.

Komisyon, Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çintımark, Atletizm Spor İl Temsilcisi Zeyit Palabıyık, eski milli atletlerden Yılmaz Sakallı, Mehmet Kaya ve Necmettin Karaduman’dan oluşuyor. Çalışmalarına başlayan komisyon, Erzurum’a bağlı 18 ilçeyi gezerek yeni yetenekleri bulup atletizm sporuna kazandırmaya çalışıyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çintımar, yapacakları bu yetenek taramasından sonra Türk sporuna yeni şampiyonlar kazandıracaklarını ifade etti. Çintımar, son olarak 8 – 13 Nisan tarihleri arasında İtalya’da düzenlenen Liseli Gençler Dünya Kros Şampiyonası’nda hem ferdi olarak hem de takım olarak Erzurum’un aldığı birinciliğe dikkat çekerek, “Atletizmde Erzurum altın çağını yaşamaya başladı. 48 ülke arasında birinci olmak kolay değil. Bu başarıların devamının gelmesi lazım. Bunun için de dört bir koldan bu başarıları sürdürecek yeni sporcular arıyoruz.” dedi.