ATM soyguncuları tutuklandı

Kocaeli başta olmak üzere bir çok yerde bankaların ATM makinelerini soyan çete yakalandı. 500 bin YTL çalan 8 kişilik çete tutuklandı.

8 kişilik çete oldukları belirlenen sanıkların, daha sonra başka illerde aynı yöntemle hırsızlık yaptıkları ortaya çıktı.

Çeteyi sıkıştıran polis ekipleri, Gaziantep, Osmaniye ve Antalya illerinde eş zamanlı olarak operasyon yaptı. Sanıklarla birlikte ATM makinelerini soymakta kullandıkları kaynak makineleri da ele geçirildi. Yaşları 24 ile 60 arasında değişen, Gaziantep ve Osmaniyeli oldukları belirlenen sanıklar İzmit’e getirildi. Adliyeye çıkartılan çete elemanları tutuklandı.

Sanıklar, Kocaeli’de Vakıfbank’a ait 3 ATM geçen yıl içinde soyulmuştu. 2 Temmuz 2005 tarihinde Seka giriş kapısı yanındaki, 22 Ağustos 2005 tarihinde Değirmendere Çınarlık meydanındaki, 12 Aralık 2005 tarihinde de İzmit Endüstri Meslek Lisesi bahçesi önündeki ATM’ler gece geç saatlerde aynı şekilde oksijen kaynağı ile kesilerek boşaltılmıştı.

Tutuklanan 8 sanık, aynı yöntemle Aydın, Antalya, Malatya, Bursa ve İzmir’de de ATM’leri soyarak 500 bin YTL çaldığı belirtildi.