ATO Başkanı Aygün gazeteci döven Isparta Belediye Başkanı Balaman’ı kınadı

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, Isparta'da Belediye Başkanı Hasan Balaman'ın Zaman Gazetesi Isparta temsilci ve muhabirine saldırıda bulunması olayını şiddetle kınadığını bildirdi.

ATO Başkanı Sinan Aygün, Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman’ın, Zaman Gazetesi Isparta Temsilcisi Arif Bayram Taş ve muhabir Mustafa Altıntaş’ı kendisi hakkında yaptıkları bir haber dolayısıyla iki korumusı ile birlikte döverek hastanelik etmesi üzerine bir açıklama yaptı.

Aygün açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Zaman gazetesi Isparta Temsilcisi Arif Bayram Taş ve muhabir Mustafa Altıntaş’ın yazdıkları haber nedeniyle darp edilmelerini şiddetle kınıyorum. Çağdaş bir ülkede, şiddetin hiç bir gerekçesi olamaz. Hayvanlara eziyet etmenin bile tepkiyle karşılandığı ülkemizde, insana şiddet uygulaması hem insan haklarına aykarıdır, hem de Allah katında makbul değildir. Önemli bir kamu görevini yerine getiren basın, halkın gözü ve kulağıdır. Medya mensupları, kamuoyunu aydınlatarak demokrasinin gelişmesine katkıda bulunmaktadırlar. Demokrasi, eleştiriye tahammülü ve farklı görüşlere saygıyı gerektirir. Halkın haber alma özgürlüğünü engellemeye yönelik bu tür üzücü olayların bir daha yaşanmaması temennisiyle gazeteci arkadaşlarıma geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”