Avatar Filistin’de gerçeğe dönüştü

Pandora gezegenini işgal edenler nasıl çıkarları için Navi'lere soykırım uygularken İsrailli Siyonisleri hatırlatıyorlardı. Dün Filistin'in Şeyh Jarrah semtinde hem Filistinli Navilere İsrail'li işgalciler biber gazı sıkarken görüntülendi!

Avatar filmi dünyada hasılat rekorları kırmaya devam ederken, mazlum halkların kendilerini Navi’ler olarak ifade ederek seslerini duyurma gayretleri de yayılıyor.

Doğu Kudüs’te İsrail’in işgali altındaki Şeyh Jarrah Semtinde düzenelen operasyonlarla sık sık gündeme gelen yerleşim merkezlerinde zulme maruz kalan Filistinliler dün Avtar Filmi’nin Navileri gibi giyinerek ellerine Filistin Bayrakları alarak İsrail’in ördüğü utanç duvarının üstüne çıkarak seslerini duyurmaya çalıştılar.

İsrailli yerleşimcilere yeni yerleşim alanları açıp yerleştirmek için, Filistinli ailelerinini evlerinden tahilye edilmesini protesto eden eylemciler Filistin’i Pandora ülkesi. kendilerine de işgalcilerin katliamına maruz kalan Navi’ler olarak gösterdiler.

Filmdeki Nav’ler gibi yüzlerini maviye boyayan, masmavi giysiler giyen ve bellerine İntifada’nın sembolü olan puşileri bağlayan göstericiler, “işgale son” yazılı pankartlar taşıdılar.

Fakat, İsrail güvenlik güçleri eylemcileri Avatar sahnelerini anımsatan acımasızlıkla müdahele etmekten çekinmedi, biber gazı sıkıp, şiddek kullanarak göstericileri dağıtmak için ellerinden geleni yaptılar…