Avea’da görev değişikliği

GSM pazarının önemli şirketlerinden Avea, gerçekleştirdiği yönetim değişikliğinin ardından, yeni kadrolarla rekabete daha kuvvetli girmek için bazı görevlerde de değişikliğe gitti.

Avea’dan yapılan açıklamaya göre, yeni yönetimle birlikte; Tayfun Okter Satış Grubu’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, Paolo Carcone İnsan Kaynakları Grubu’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, Cengiz Anık Regülasyon Grubu’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, Sergio Poli Bilgi İşlem Grubu’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Pınar Kaya Kurumsal İleşitim Direktörü oldu.

Avea’da geçtiğimiz aylarda Cüneyt Türktan’ın Genel Müdür olmasıyla başlayan değişim rüzgarı diğer kademelere de yansıdı. Yeni dönemde, Avea’daki değişim, insan kaynaklarından kurumsal iletişime, satıştan bilgi işleme kadar tüm alanlarda hissediliyor.

Satış Grubu’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tayfun Okter, Avea’ya katılmadan önce Superonline’da Genel Müdürlük görevini sürdürdü.

İnsan Kaynakları Grubu’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Paolo Carcone, Avea ailesine katılmadan önce, TIM bünyesinde finans alanında yönetim muhasebesi, bütçe ve raporlama birimlerinin; insan kaynakları alanında da organizasyon biriminin başında 4 yıl boyunca yöneticilik yaptı.

Regülasyon Grubu’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Anık, Türk Telekom’da uzun yıllar genel müdür yardımcılığı ve yönetim kurulu üyeliği yaptıktan sonra 2001 yılında Avea ailesine katıldı.

Bilgi İşlem Grubu’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sergio Poli, 2001 yılında İŞ-TIM Türkiye’de Bilgi İşlem Grubu’nun başında görev almadan önce TIM’in Bilgi İşlem Grubu planlama ve yönetim fonksiyonunu yürütmüştü. Kurumsal İletişim Direktörü Pınar Kaya ise, 1990 yılından bu yana Türkiye’nin önde gelen reklam ajanslarında yöneticilik görevini üstlendi.