Avni Doğan’ın ihraç cezasına yorumu

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Avni Doğan, hakkındaki kararı saygı ile karşıladığını söyledi.

Dört aylık ihraç cezasının biraz fazla olduğunu belirten Doğan, partisine kırgın olmadığını kaydetti.

TBMM’de gazetecilerin sorularını cevaplayan Doğan, hakkında verilen kararı değerlendirdi. Daha önce hakkında verilecek her türlü karara rıza göstereceğini, bugün de aynı noktada olduğunu ifade eden Doğan, “Bir savunma yapmıştım. Anladığım kadarıyla partimiz bundan tatmin olmamış olmalı ki 4 ay geçici ihraç cezası verdi. Daha önce bana verilecek her türlü cezaya razı olduğumu söylemiştim. Dolayısıyla bana verilen bu cezayı saygı ile karşılıyorum. Çünkü ben AK Parti’liyim. Benim için başka herhangi bir adres yok. Benim düşüncemi temsil edecek başka parti yok. AK Parti ile devam edeceğiz. Dolayısıyla kararı saygı ile karşılıyorum. İtirazda bulunmayacağım.” dedi.

AK Partili Doğan, anayasa oylamasına katılıp katılmayacağı yönündeki bir soruya, “Ben 4 ay boyunca burada olacağım, çünkü milletvekilliğim devam ediyor. Anayasa oylamasında da, diğer oylamada da partimle birlikte hareket edeceğim.” cevabını verdi.

Doğan, “Partinize kırgın mısınız?” sorusu üzerine ise, “Kantarın topuzunun biraz kaçtığı doğru. Ama eğer siyasetçi olarak bir şey söylemişseniz bunun bedelini ödemek zorundasınız. Demek ki arkadaşlar böyle takdir etmiş. Bu kadar beklemiyordum doğrusu. Partime kırgın değilim.” ifadelerini kullandı.