Avrupa’nın başkentinden Flora Halı’ya ödül

The Global Trade Leaders´ Club tarafından bu yıl 10 Mart'ta 10'uncusu düzenlenen Uluslararası Kalite Ödülü'ne halının başkenti Gaziantep'ten Flora Halı layık görüldü.

The Global Trade Leaders´ Club tarafından bu yıl 10 Mart’ta 10’uncusu düzenlenen Uluslararası Kalite Ödülü’ne halının başkenti Gaziantep’ten Flora Halı layık görüldü.

Paris’te düzenlenen ödül töreni birçok ülkenin farklı sanayi sektöründen iş adamlarını buluşturdu. Bu seneki törende kırktan fazla şirket bu ödüle layık görülürken Türkiye’yi temsilen Gürteks Group şirketlerinden Flora Halı’ya verildi. The Global Trade Leaders´ Club Genel Sekreteri Ricardo Roso Lopez’in başkanlığını yaptığı programda, şirket yöneticileri şirketlerinin başarı ve inovasyonları ile ilgili katılımcılara bilgi verdi. Törene onur konuğu olarak 30’un üzerinde büyükelçi de katıldı.

Flora Halı Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yücel, bu ödülün ürettikleri kokulu halı serisiyle inovasyon alanında aldıkları 4’üncü ödül olduğunu söyledi. Yücel, Flora Halı olarak AB ülkelerinin yanı sıra Kuzey ve Güney Amerika, Kuzey Afrika ülkeleri, Ortadoğu ve Rusya dahil olmak üzere 80’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini açıkladı. Ödül törenine Türkiye’nin dışında Gana, Brezilya, Romanya, Srilanka, Ukrayna, Sırbistan, Mısır, Bulgaristan, Paraguay, Kenya, Portekiz, Meksika, Morokko, Ekvador, Peru, Panama, Kongo, Özbekistan, Kazakistan, Kamerun, Kamboçya, Angola, Mali, Senegal, Türkmenistan gibi ülkeler katıldı.