Avrupa Raking’de Ezgi Epice ve Hatice Sen çift bayanlarda 2. oldu

ANKARA - Çek Cumhuriyeti'nde yapilan ve üç sporcu ile katildigimiz 'Avrupa Gençler Siralama Sampiyonasi 5. Etabi' sonunda Ezgi Epice ve Hatice Sen çift bayanlarda Avrupa Raking'de 2. oldu.

“Üç sporcu ile katildigimiz sampiyonada Ezgi Epice ve Hatice N.Sen çift bayanlarda Avrupa Raking’de 2. olurken, tek bayanlarda Hatice N.Sen ve Avrupa Raking’de 3. oldu. Sekiz etapli Avrupa Raking Sampiyonasi’nin 6. etabi 1-5 Mart 2006 tarihlerinde Hollanda’da yapilacak. 5. etap sonucunda genel siralamada Türkiye’den Ezgi Epice tek bayanlarda 120 puanla 2. sirada bulunuyor.

Badminton Federasyonu Baskani Murat Özmekik sampiyona hakkinda sunlari söyledi: ‘Hedefimiz 2008’de yapilacak Pekin Olimpiyatlari. Bu hedefe yönelik olarak sporcularimizi Avrupa’da puanli turnuvalara gönderiyoruz. Bu turnuvalarda sporcularimizin almis oldugu neticeler dogru yolda oldugumuzu gösteriyor. 17 yasta Avrupa klasmaninda 7. kadar çiktir. Gençler ve büyüklerde B klasmanindan A klasmanina çikmaya çalisiyoruz. Inaniyorum ki 2006 yili Türk Badminton’un yükselis yili olacak ve Türkiye’ye daha büyük basarilar getirecegiz.”