Avrupa Ralli Şampiyonası İstanbul’da yapılacak

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından organize edilen ve Türkiye'nin en eski uluslararası organizasyonu olan 35. Fiat Rallisi 9 yıllık aradan sonra İstanbul'da başlayacak.

Ralli merkezi olarak İstanbul Park Pisti’nin kullanılacağı organizasyon Şile ve Kocaeli’nin kapsayan güzergah içinde gerçekleştirilecek. 23 özel etabın geçileceği yarışın tamamı 802.45 km’lik asfalt parkurda koşulurken, finiş töreni ise 14 Mayıs Pazar günü İstanbul Park’ta gerçekleştirilecek.

Konuyla ilgili düzenlenen basın toplantısı öncesinde basın mensuplarının sorularını cevaplandıran TOSFED Başkanı Mümtaz Tahincioğlu, 9 yıl aradan sonra bu organizasyonu tekrar İstanbul’da düzenlemekten mutlu olduklarını belirterek, “Zaman zaman yarışların yerlerini değiştiriyoruz. Hecayın düştüğü zaman başka yerlere veriyoruz. İzmir’de sanki biraz heyacan kaybı gibi oldu. Şimdi bu orgnazisayonu İstanbul’da yapacağız. Büyük bir katılımın olmasını bekliyoruz yine seyircilerinde ilgi göstererek yarışları izlemesini bekliyoruz. Bu yarışlarla birlikte Formula yarışlarının ardından İstanbul’daki Formula Pisti’ni de kullanacağız. Orada izleyeciler güzel yarışlar izleycek” diye konuştu.

Tahincioğlu, geçen sene 50 rallicinin katıldığı yarışlara bu yılda aynı düzeyde katılım beklediklerini sözlerine ekledi.