Avrupa Şampiyonası’nda perdeyi Türkiye açacak

Polonya'da 18 Haziran - 3 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan 2011 Kadınlar Avrupa Şampiyonası'nın açılış maçı Türkiye ile Litvanya arasında oynanacak.

Polonya’da 18 Haziran – 3 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan 2011 Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nın açılış maçı Türkiye ile Litvanya arasında oynanacak.
    Şampiyonada A Grubu’nda yer alan A Milli Kadın Basketbol Takımı’nın Bydgoszcz kentinde oynayacağı karşılaşmaların ilki TSİ 12.30’da başlayacak.
    Üç ekibin ikinci tura yükselmeye hak kazanacağı dört takımlı grupta, maçlar üç gün boyunca ara vermeden oynanacak. Milliler, Litvanya’nın ardından 19 Haziran Pazar günü TSİ 12.30’da Slovakya, 20 Haziran Pazartesi TSİ 18.00’da da Rusya ile karşılaşacak.
    Takımların dinlenmesi için 21 Haziran’ın boş gün olacağı şampiyonada, Ay – Yıldızlılar’ın yer aldığı A Grubu’ndan çıkan takımlar şampiyona program gereği iki gün dinlenme şansı bulacak ve maçlarına 23 Haziran Perşembe günü devam edecekler.
    Gruptan çıkması halinde, A Milli Kadın Takım’ın elde edeceği bir diğer avantaj da ikinci tur maçları için şehir değiştirmeyecek ve Bydgoszcz’de kalacak olması.
    Takımların çapraz gruplardan gelecek rakipleriyle birer gün arayla üçer maç daha yapacağı altı takımlı ikinci tur gruplarında ilk dörde girebilenlerin yükseleceği finaller ise 29 Haziran Çarşamba günü, Lodz kentinde başlayacak.