‘Avrupa şampiyonluğu bekliyoruz’

Şampiyon Ufuk Gençlikspor'u tebrik eden Bakan Tüzmen, 'Sizden Avrupa şampiyonluğu bekliyoruz' dedi.

Finalde İstanbul Büyükşehir Belediyespor’u yenerek Türkiye şampiyonu olan Antalya’nın Alanya ilçesindeki Ufuk Koleji’nin voleybol takımı Ufuk Gençlikspor’un oyuncuları, Alanya’da bulunan Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen’e çiçek vererek şampiyonluk sevincini paylaştılar. Bakan Tüzmen, Ufuk Gençlikspor takımına, “Türkiye şampiyonu olmuşsunuz, sizden Avrupa şampiyonluğu bekliyoruz.” dedi.
Yaş Meyve ve Sebze İhracatçı Birlikleri Ortak Yönetim Kurulu üyeleriyle toplantı yapmak üzere Alanya’ya Bakan Tüzmen’i Alanya Ticaret Odası’nın meclis toplantısı öncesi karşılayan okul yönetimi, oyuncular ve Gençlik Spor İlçe Müdürü Erdal Tamrak, Bakan Tüzmen’e çiçek vererek şampiyonluk serüveni hakkında bilgi verdiler.

Bakan Tüzmen, Ufuk Gençlikspor takımının oyuncuları ile tek tek toklaşarak, tebrik etti. Böyle bir başarıya imza atmanın Alanya için büyük bir gurur kaynağı olduğuna inandığını dile getiren Tüzmen, takımdan Avrupa şampiyonluğu beklediğini ifade etti.

Ufuk İlköğretim Okulu Uysal Cesur, Bakan Tüzmen’e takımın geçmişi hakkında bilgi vererek, takımlarındaki 7 oyuncunun milli takıma çağrıldığını anlattı. Cesur, Bakan Tüzmen’e şunları söyledi; “Antalya’da ilk kez bir yaş grubu erkek voleybol takımı Türkiye şampiyonu oldu. Türkiye’nin köklü voleybol takımlarını yenerek Alanya’ya kupa ile döndük. Sporcularımızın başarılı olmasında ailelerin de büyük katkısı oldu. Ufuk Koleji olarak eğitiminin yanında spora da büyük önem vermekteyiz.” dedi.

Alanya Gençlik Spor İlçe Müdürü Erdal Tamrak ise, Bakan Tüzmen’e spor faaliyetleri hakkkında kısa bilgi verdi. Ufuk Gençlikspor’un bugüne kadar birçok başarıya imza attığının altını çizen Tamrak, Ufuk Gençlikspor takımının Avrupa şampiyonu olmasının bir hayal olmadığını vurguladı.

Daha sonra Bakan Tüzmen ile sporcular ve okul yönetimi hatıra fotoğrafı çektirdi.