Avşar kızı hasta döndü

Amerika tatilinden hastalanarak dönen Hülya Avşar, kardeşi Helin Avşar'ın "Hülya benim annem" sözlerini, "Yokluğumu fırsat bilip saçmalamışlar. Keşke öyle bir kızım olsa! " diye yorumladı.

Ayrıldığı eşi Kaya Çilingiroğlu ve kızı Zehra ile birlikte geçtiğimiz hafta Şikago aktarmalı Orlando’ya giden Hülya Avşar, hastalandığı için 25 Ocak’ta bitmesini planladıkları tatili yarıda keserek Türkiye’ye döndü. Kızı Zehra yorgun olduğu için babası ile birlikte Atatürk Havalimanı’ndan ayrılırken, Avşar da 13 parça valizi almak için havalimanında bekledi. Ağır girip geçiren Avşar, gazetecilerin kardeşi Helin Avşar’ın “Hülya benim annem” şeklindeki sözlerini değerlendirdi. Avşar, ” Dalga geçmiş. Nasıl böyle bir şey olabilir ki. Helin’le daha bebekken ben de küçükken resimlerimiz var. Yokluğumu fırsat bilip saçmalamışlar. Keşke öyle bir kızım olsa. Onu çok isterdim ama kardeşim tabii ki. Kızım olsa neden saklayayım. 20 senedir aynı şeyler söyleniyor. Arada çok yaş farkı var ondan herhalde” dedi.

Helin’in açıklamadan sonra kendisini aradığını ifade eden Hülya Avşar, “Telefonda bana ‘bıktım artık, kurtulmak için böyle söyledim. Abla ben hiç iyi yapmadım. Olaylar ciddiye gidiyor’ dedi. Ben de ‘ben gelene kadar hallet’ dedim” diye konuştu.

Gelir gelmez hava durumunu soran ünlü sanatçı, çok kötü ve 40 derece ateşi olduğunu belirterek, “Orlando cok nemli ve sıcak. Otelin içi soğuk. İki arada bir derede kaldım. İltihaplı bir boğaz. Perişanım. Şimdi doktora gideceğim”dedi.

Hülya Avşar, görüntü alan gazetecilere, ‘horlak’ gibi çıktığını söyleyerek, daha uzaktan çekim yapmaları istedi.

Ünlü sanatçı, bagajlarının gelmesini beklerken Atatürk Havalimanı Yolcu Salonu Gümrük Müdürü’nün odasında ıhlamur içti. Yaklaşık 40 dakika içeride oturan Avşar, elinde taşıdığı bir bebek pusetinin içine koyduğu King Kong filmindeki gorilin oyuncak modeli ile gazetecilere sürpriz yaptı. “Zehra’ya kardeş mi getirdiniz?” diye soran gazetecilere Avşar, gülerek, “Evet Zehra’ya kardeş getirdim. ABD’de tüp bebek için uğraştık. Ama tüpler karışmış onun için böyle oldu” şeklinde cevapladı.

Daha sonra oyuncak gorili kucağına alarak gazetecilere poz veren ünlü sanatçı, havalimanından ayrıldı.