Avşar kızı yine hemşehrilerini üzdü

Hülya Avşar hemşehrilerinin festivale ücretsiz gelme teklifini geri çevirdiği öğrenildi.

Ardahan Valiliği tarafından organize edilen fetsival kapsamında buz tutan göl üzerinde cirit yarışmalarının yanı sıra çocukların yapacağı paten gösterileri, göl üzerinde atlı kızak ve kayak gösterileri, gölden balık çıkarma yarışmaları ve kar güzelinin seçilmesi gibi etkinlikler olacak.

Festivale il dışından çok sayıda davetlinin gelmesi bekleniyorr. Çıldırlı olan Türk Halk Müziği Sanatçısı Nuray Hafiftaş da festivali renklendirecek. Çıldırlı olan Hülya Avşar’ın ise ücretsiz gelme teklifini geri çevirdiği öğrenildi.

Ardahan Valiliği tarafından organize edilen festival masrafları için bankada hesap açıldığını bildiren Festival Komisyon Başkanı Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, hesapta toplanan paranın şu ana kadar 10 bin YTL’yi bulduğunu bundan dolayı da Ardahanlı vatandaşlara teşekkür ettiğini söyledi.

Devletin kesesinden bir kuruş harcamadan bu işin üstesinden gelineceğini ifade eden Kılıçarslan, festivalin bundan sonra yapılacak festivallere de örnek teşkil edeceğini söyledi.

Festival için Ardahan Belediyesi sahne ve protokol tribünü kurma işi ile göle gitmek isteyen vatandaşlara servis yapma, 25. Mekanize Tugayı da festival alanına yeterli sayıda çadır kurma ve bu çadırlarda halka bedava yemek dağıtma işini üstlendi.

Bu arada göl üzerindeki paten pistini süpürge ve küreklerle açan belediye ekipleri ise ilginç görüntüler oluşturdu.