Avukatlar ödeneklerini alamazsa eylem yapacak

Avukatlar yeni yasalarla kendilerine devlet tarafından verilmesi gereken ödeneklerin ödenmemesi nedeniyle mağduriyetlerini önlemek amacıyla eyleme gidiyor.

Devletten alacaklarını tahsil edemeyen avukatlar haklarını alamazlarsa eyleme gidecek. 9 Mayıs’ı beklediklerini bu tarihe kadar sorunlarına çözüm bulunmazsa avukatlar olarak eyleme gideceklerini belirten Osmaniye Barosu Başkanı Hüseyin Sezgin “Adalet hizmetlerinin aksamaması için soruna çözüm bulunsun yoksa eyleme gideceğiz” uyarısında bulundu.

5 Nisan avukatlar günü dolayısıyla Osmaniye Barosu’na kayıtlı bir grup avukat Valilik önündeki Atatürk büstüne çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu.

Baro Başkanı Hüseyin Sezgin burada yaptığı açıklamada savunma hakkının kutsal olduğunu bu görevi yerine getiren avukatların adalet mekanizmasının işlemesinde önemli görevler üstlendiğini söyledi.

Tüm avukatların 5 Nisan avukatlar gününü kutlayan Sezgin, devletten gerekli ödenekleri alamadıklarını eğer bu ödeneklerin 9 Mayıs’a kadar kendilerine ödenmediği takdirde eyleme gideceklerini kaydetti.