Avustralya Açık Serena’dan sorulur!

Avusturalya Açık tek bayanlar finalinde şampiyon belli oldu. ABD'li Serena Williams ile Belçikalı Justine Henin arasında oynanan maçı Serena Williams kazandı ve 5.kez Avustralya Açık şampiyonu oldu...

Avusturalya açık tenis turnuvasın’da şampiyon Serena oldu ve bu turnuvayı 5 kez kazandı Avusturalya tarihine geçti. Modern dönemde bu turnuvayı 5 defa kazan tek bayan oyuncu oldu .

Serena Williams maçı 6/4 3/6 6/2 maçı ve şampiyonluğu kazandı.

Tenisin eski 1 numarasıyla, yeni 1 numarası arasında geçen maç nefesleri keserken iki raket de gergin dakikaları şampiyonluk için aşmak zorundaydı.

İlk sette Serena Williams’ın 2 kez servis kırmasıyla set 6-4 ile ABD’li rakete giderken, ikinci sette de işler Williams için yolunda gibi gitmiyordu. İlk servis oyununu güçlükle kazandıktan sonra servis kırdırdı ve Henin 1-2 öne geçti.

Serena Williams hemen karşılık verse de 3-2 öndeyken, seti 3-6 kaybetti ve müthiş maça denge geldi.

Final setine Henin bunun moraliyle girdi ama pes etmeyen yapısıyla Serena Williams servis kırdı. Henin’in cevabıyla skor 2-2’ye gelse de, kalan 4 oyunu kazanan Williams, Avustralya Açık’ta 5. kez mutlu sona ulaştı.6-2

Kariyerinin 12. Grand Slam’ini kaldıran Birleşik Amerikalı raket, 12 ace ve 32 winner ile kupaya uzandı.

Tenis kariyerine geri dönen Henin ise ilk Grand Slam finalinde kupaya çok yaklaştı ancak unuttuğu şey Serena Williams’ın inatçı yapısıydı.