Avustralya’dan kısa kısa – Kardeş Türküler Melbourne’deydi

Avustralya'nın Melbourne şehrinde Kardeş Türküler konserlerinin ikincisi düzenledi.

Avustralya’nın Melbourne şehrinde Kardeş Türküler konserlerinin ikincisi düzenledi. ‘National Tiyatro’ adlı tarihi binada gerçekleşen konsere müzikseverler yoğun ilgi gösterdi.

On kişilik ekibiyle sahne alan Kardeş Türküler grubu Türkçe, Kürtçe, Arapça, Süryanice, Gürcüce, Lazca ve daha bir ok dilde Anadolu esintili şarkıları seslendirdi. Konserin ikinci bölümünde dinleyenlere sürpriz yapan grup üyeleri, ikinci bölüme Aborjin sanatçıyla başladı. Yöresel müzik aleti nefesli çalgı didgerido ile sahne alan Aborjin sanatçı gitarı ile de parçalara eşlik etti. Katılanların müzikler eşliğinde halay çektiği konser, yaklaşık üç saat sürdü.

YETİM VE YARDIMA MUHTAÇ ÇOCUKLAR İÇİN YARDIM GECESİ
Melbourne’de yetim ve kimsesiz Türk çocukları için düzenlenen yemeğe Konsolos Derin Ersavcı ile Türk toplum kuruluşları temsilcilerinin yanı sıra hayırsever vatandaşlar katıldı.

Yetim çocuklar için kurulan Blindside Austurk Orphans Children’s Derneği Başkanı Murat Akgüneş, Avustralya makamları ile yaptıkları görüşmelerin ardından koruyucu aile kursları için yetki aldıklarını ifade etti. Derin Ersavcı ise Melbourne Başkonsolosluğu olarak derneğin yanında olduklarını ve her türlü ihtiyaçlarında kendilerine başvurabileceklerini söyledi. Gece sonunda kapalı zarf usulu yardım toplandı.