Aydın Belediye Başkanı Ortekin AK Parti’den istifa etti

Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin, AK Parti'den istifa ettiğini, görevini bağımsız sürdüreceğini açıkladı.

Ortekin, Belediye Meclis Balonu’nda düzenlediği basın toplantısında, partiye üye olduğu andan belediye başkanı seçilinceye kadar, parti kademelerinden, rakip partilerden olmadığı kadar direnç gördüğünü öne sürdü. Seçilmesini takip eden günlerden başlayarak, aradan geçen 40 ay boyunca, uluslararası ve ulusal anlamda çok büyük ve önemli icraatlarda bulunduğunu belirten Ortekin, ”Halkın memnuniyetinin sürekli artan eğilim içinde olduğu herkes tarafından bilinmesine ve ifade edilmesine rağmen, kendimi bir türlü partiye kabul ettiremedim” dedi.

Ortekin, şunları kaydetti:

”Üstelik 3 yıl üst üste en başarılı il belediye başkanı olarak ödüllendirilmeme karşın, ne yazık ki parti teşkilatlarından, ne genel, ne de yerel anlamda en ufak bir destek ve hatta sempati görmedim. Üstelik horlandığım da tarafıma çeşitli vesilelerle ihsas edilmekten geri kalınmadı. Bugüne kadar belediye başkanı olarak bana, bu süreçte benimle birlikte ve uyum içinde olan herkese karşı alınan, hoş olmayan, sadece yerelde değil, parti genel yönetimince de sergilenen uzlaşmaz, kırıcı ve rencide edici, tek taraflı davranışlar üzerine, ‘Önce insan’ ve ‘Her şey Aydın için’ şeklinde özetlenen temel ilkeler, bundan sonraki yaşantımda ve yapacağım hizmet yolcuğunda bende kalmak kaydıyla, partimden istifa ediyorum.”

Bundan sonraki görevini bağımsız sürdüreceğini belirten Ortekin, başka partiye geçme durumunun şimdilik söz konusu olmadığını ifade etti.

Ortekin ile AK Partili Belediye Meclis üyeleri Yalçın Yaşan, Ali Tuncal, İlhan Erdemir, Halis Günday, Artun Sucuoğlu, Alattin Durmaz, Halis Hekimoğlu ve Yusuf Alkoçlar da partilerinden istifa etti.