Aydın Belediye Meclisi park için kredi alınmasını reddetti

Aydın Belediyesi'nin Işıklı Doğal Yaşam Parkı için kredi başvurusu meclisten döndü.

Aydın Belediyesi’nin Işıklı Doğal Yaşam Parkı için kredi başvurusu meclisten döndü. Proje kapsamlı olduğu ve mevcut belediye döneminde bitirilme imkanı bulunmadığı gerekçesiyle meclis üyeleri, kredi alınmasına onay vermedi. AK Partili Mehmet Tuğcu’nun komisyonda dile getirdiği bu görüş, meclis salonunda da yankı buldu. 10 milyon liralık kredi alınması talebi, 9 kabul oyuna karşılık 14 ret oyuyla geri çevrildi.

Aydın Belediye Meclisi, dün akşam sekiz maddelik gündemle toplandı. Çoğunluğunu imar dosyalarının oluşturduğu toplantı sakin geçti. Toplantıda Işıklı Doğal Yaşam Parkı alanının kamulaştırılması için İller Bankası’ndan 10 milyon lira kredi kullanımı görüşüldü. Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, meclis üyelerinin karşı çıktığı maddeyle ilgili oylamayı iki kez yaptırdı. Çerçioğlu’nun Işıklı Doğal Yaşam Parkı vurgusuna, bazı meclis üyeleri tepki gösterdi. Bunun üzerine, “Halkımız bilsin.” diye cevap veren Çerçioğlu’nun kendisinin de sayımına katıldığı oylamada madde reddedildi.

Meclis toplantısında yarıca LÖSEV’e belediyece destek olunması maddesi de görüşüldü. Başkan Çerçioğlu’nun, “LÖSEV’e destek için rakam belirtildi mi?” sorusu üzerine belediyenin desteği net açıklanmadığı için bazı meclis üyeleri konunun netleşmesini istedi. Çerçioğlu, desteğin Kurban Bayramı’nda Aydın’da üç yere pankart asması yönünde olacağını belirtti. Meclis üyeleri de tutanaklara bu şekilde yazılmasını ve kararın bu şekilde olmasını istedi. Oylama sonucunda LÖSEV’in pankartlarının asılması için destek olma kararı çıktı.