Aydın’da kaçak sigara ele geçirildi

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, çok miktarda kaçak sigara ele geçirdi.

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, çok miktarda kaçak sigara ele geçirdi. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı. Sigaradan elde edilen gelirin, terör örgütüne aktarıldığı belirtildi.

Doğu illerinden yüklü miktarda gümrük kaçağı sigara getirileceği bilgisi üzerine çalışmalara başlandı. Kaçak sigaraların, “34” plakalı bir kamyonetle Aydın’a nakledileceği bilgisine ulaşıldı. Aydın-Muğla yolunda, İ.A. (40) yönetimindeki kamyonet durduruldu ve İl Emniyet Müdürlüğü B hizmet binası otoparkına çekildi. Savcının talimatı doğrultusunda yapılan aramada, çeşitli markalarda ve piyasa değeri yaklaşık 262 bin lira olduğu değerlendirilen toplam 5 bin karton gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. Sürücü İ.A. hakkında kanuni işlem yapıldı.

Emniyet’ten yapılan açıklamada ise şunlar kaydedildi: “Devletin ekonomik gücünü zayıflatan, haksız kazanç elde ederek gelir adaletsizliğine sebep olan, ayrıca terör örgütünün finans kaynağı haline gelen gümrük kaçakçılığı olaylarına yönelik profesyonel olarak yürütülen etkin çalışmalar neticesinde, Doğu ve Güneydoğu illerinden piyasaya sürülmek üzere ilimize getirilen ya da transit geçişi sağlanarak yakın illere geçirilmek istenen gümrük kaçağı sigaralarla ilişkili olarak bu tür suçların önlenmesine yönelik kararlı mücadelemiz, Aydın ilimizde artarak devam edecektir.”