Aydın esnafına kredi alma kolaylığı

Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Akbank arasında imzalanan anlaşmayla birliğe bağlı odaların üyelerine kredi alma ve ödeme kolaylığı sağlanacak.

İmza törenine Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hulusi Akşit, Akbank Akdeniz Bölge Müdür Yardımcısı Tuzcu, Aydın Şube Müdürü Sabahattin Topuz ve oda başkanları katıldı.

Törende konuşan Akşit, banka yetkililerinin Aydın esnafına gösterdiği ilgiden memnuniyet duyduklarını belirterek, “Bu anlaşma sayesinde esnaflarımız, bağlı olduğu odaya başvurarak kredi için gerekli evrakları temin edebilecek. İşyeri sahipleri, bu evrakları bankaya teslim ederek bir günde, 36 aya varan vadeler ve yüzde 5 faizle kredi alacak. Oda başkanlarımızın, kendilerine yapılacak müracaatlar arasında seçici davranmasını istiyoruz.” dedi.

Akbank Bölge Müdür Yardımcısı Tuzcu ise esnaf ve sanatkarlara özel hizmetler vererek reel sektöre destek olmayı amaçladıklarını ve oda üyelerinin yatırım ihtiyaçlarıyla ticari faaliyetlerini desteklemek istediklerini söyledi. Verilecek kredilerle esnafın üretim kapasitesini arttırma imkanı bulacağını ifade eden Tuzcu, “Bu anlaşmayla kurumumuz, küçük işletmelere uygun vade ve ödeme kolaylıklarıyla kredi sağlayacaktır.” şeklinde konuştu.