Aydın Tarım Fuarı’nı 140 bin kişi ziyaret etti

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bosnalı, 6-9 Kasım 2014 tarihleri arasında düzenlenen 3. Aydın Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı hakkında değerlendirmede bulundu.

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bosnalı, 6-9 Kasım 2014 tarihleri arasında düzenlenen 3. Aydın Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı hakkında değerlendirmede bulundu.

Aydın’ın tarım potansiyeli gözönüne aldığında fuarın büyük önem taşıdığını belirten Bosnalı, “Fuarımız her geçen yıl katılımcı ve ziyaretçi sayısı bakımından artış göstermektedir. 2012 yılında 156 katılımcı firma ve 103 bin ziyaretçi, 2013 yılında 293 firma ve 118 bin ziyaretçi, 2014 yılında ise 305 firma ve 140 bin ziyaretçi sayısına ulaşmış olması, ilimizdeki potansiyeli ortaya koymaktadır. Fuarlar, illerin ekonomisinin canlanmasını sağlamaktadır. 3. Aydın Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı’nda 20 milyon TL civarında satış gerçekleşmesi bizleri sevindirmiştir. Bu rakam, fuarın en önemli başarı göstergelerinden biridir. Fuar için hedeflediğimiz başarıya ulaştık, Aydın dışında birçok ilden gelen firmalar ve ürünleriyle çiftçilerimizi biraraya getirdik. 91’i Aydınlı, toplam 305 firmanın katılımıyla gerçekleşen fuara İzmir, Denizli, Manisa, Muğla, Kütahya ve diğer illerden de pek çok ziyaretçi katıldı. Fuarda stant açan firmaların önemli bir bölümünün diğer illerden olması, katılımcı ve ziyaretçi sayısının her geçen yıl artarak devam etmesi, ülkemizde önde gelen fuarlar arasında yer alma yolunda ilerlediğimizin göstergesidir.” dedi.

Aydın’ın kalıcı bir fuar alanına sahip olmasının kaçınılmaz olduğunu belirten Bosnalı, “Böylece mekansal anlamda şartların iyileştirilmesi sağlanabilecektir. Bundan sonraki süreçte Aydınlılar olarak hedefimiz Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı ve ilimize kazandırılacak diğer fuarlarla ilimizin, birçok özelliğinin yanında fuar kenti olarak da bilinirliğinin artmasının sağlaması olmalıdır. Fuarın üç yıldır giderek büyüme trendi içerisinde olması, bizlere gurur yaşatmıştır. Başarımızın sürekliliğini diliyorum. Desteklerinden dolayı Aydın Valiliği, Aydın Büyükşehir Belediyesi, Efeler Belediyesi, Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Adnan Menderes Üniversitesi, Aydın Sanayi Odası, Aydın Ticaret Odası, Efeler Ziraat Odası, Aydın Makine Mühendisleri Odası, Aydın Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve Ziraat Mühendisleri Odası’na teşekkürlerimizi sunuyorum.” şeklinde konuştu. CİHAN