Aydın’da vatandaşlar sigarayı bırakmak için yürüdü

Aydın'da, binlerce kişi 'Sigaraya Hayır' yürüyüşü yaptı. Aydın Atatürk Meydanında toplanan kalabalık, Adnan Menderes Bulvarı boyunca attıkları sloganlar ile ülke genelinde tütün ve tütün mamullerinin kullanımının azaltılmasını istedi.

Yürüyüşün tamamlanmasının ardından İl Sağlık Müdür Yardımcısı Bekir Sıtkı Şahin, geçen ay başlatılan kampanya hakkında bilgiler verdi. Şahin, Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Dünya Sağlık Örgütünün katkıları ile başlatılan kampanya müracaat edenlerin her geçen gün artığına dikkat çekti.

Şahin, il merkezinde 10 kişinin sigarayı bırakmasını hedeflediklerini ifade etti. Ödüllü sigara bırakma kampanyasına gösterilen ilginin üst düzeyde olduğunu belirten Şahin, “Yurt genelinde tütün ve tütün mamullerinin zararları hakkında toplumu bilinçlendirmek için çalışmalar hızla devam ediyor.Türkiye genelinde istenilen hedefleri yakalamak için tanıtımlar devam ediyor. Şu ana kadar Aydın merkezde sigarayı bıraktırma sözleşmesi imzalayan kişi sayısı 4 bin 200’e ulaşmıştır.” dedi.

Bekir Sıtkı Şahin, uluslararası ödüllü ”sigarayı bırak-kazan” kampanyasının 28 Mayıs tarihlerine kadar devam edeceğini ve vatandaşların bu güzel faaliyete daha çok ilgi göstermesini beklediklerini dile getirdi.