Aydınspor sahipsiz kaldı

Fenerbahçe’yi 6 - 1 yenerek tarihe geçen Aydınspor sahipsiz kaldı.

Aydınspor’un geçtiğimiz sezon 3. Lig’e düşmesinin ardından kulüp yönetimi yaklaşık bir ay önce olağanüstü kongre kararı aldı. Ancak geçen süre içerisinde bir türlü başkan adayının çıkmaması yüzünden dün akşam yönetim kurulu üyeleri ikinci defa olağanüstü seçim kararı alarak kulüp tarihinde bir ilki gerçekleştirdi. Bu da yetmezmiş gibi geçen sezon takımda bulunan futbolcuların teker teker takımdan ayrılmaya başlaması nedeniyle kadro sıkıntısı baş gösterdi. Ayrıca tüm takımlar önümüzdeki sezon için top başı yapmışken yönetimdeki belirsizlik sonucu Aydınspor’un halen toplanamamış olması yaşanan sıkıntıların ne boyutlara ulaştığını gözler önüne seriyor.

Aydın’da yaklaşık bir asırlık tarihe sahip ve bir zamanlar birinci ligde başarı ile mücadele eden Aydınspor mazisini arıyor. Yaklaşık 3 yıldır yaşadığı ekonomik sıkıntılar nedeniyle zor günler geçiren ve üçüncü lige düşen Aydınspor adeta sahipsiz kaldı. Kötü gidişi dur demek amacıyla bir ay önce olağanüstü kongre kararı alan Aydınspor’un genel kurulu bir türlü yapılamadı. Geçtiğimiz hafta çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle bir hafta sonraya ertelenen olağanüstü genel kurul dün akşam da aday çıkmaması nedeniyle yapılamadı.

Kongreye Başkan Tansel Önder ile birlikte sadece 5 kişinin katılması dikkatlerden kaçmadı. Kulüp Başkanı Tansel Önder ve bazı yönetim kurulu üyeleri Dernekler Masası’nın ve hükümet komiserinin görüşlerini alarak, aynı gece ikinci olağanüstü kongre kararı aldı.

Aydınspor’un tarihinde ilk defa bir kongrede aday çıkmadığı bildirildi. Aday çıkmaması nedeniyle kongrenin yapılamamasının ardından yönetim kurulu ikinci defa olağanüstü kongre kararı aldı. 27 Ağustos’ta yapılacak ve çoğunluğun aranmayacağı ikinci olağanüstü kongrede yine aday çıkmaması halinde tüzük gereği yönetim içinden yeni bir yönetimin seçileceği öğrenildi. Dün akşam kongrenin yapılacağı salondaki koltuklar boş beklerden AK Parti il yönetiminin kongrenin yapılacağı salona gönderdiği çelenk Aydınspor’un sahipsiz kaldığının delili görünümündeydi.

Geçtiğimiz yıl sonunda Aydın valilik makamında yapılan toplantıda başta Vali Malay ve şehrin ileri gelenlerinin ısrarı ile yönetimi devraldığını ve göreve geldikten sonra Aydınspor’un borçlarında ciddi miktarda azalma olduğunu kaydeden Başkan Tansel Önder, “Şu saatten sonra kimse çıkıp ‘Nasıl olsa Tansel Önder aday olacak’ diye konuşmasın. Çıksınlar ‘Ben adayım’ desinler. Görevi devraldıktan sonra borçlarda 358 bin YTL azalma oldu. Yılbaşından bu yana Aydınspor’un geliri 659 bin 286 YTL, gideri 557 bin 103 YTL’dir. Yine yıl başında bir milyon 220 bin YTL taslak bütçe hazırladık. Bu bütçedeki paranın sadece 557 bin YTL’sini harcadık. İddia edildiği gibi bütçemizde ciddi oranda tasarruf sağlanmış ve kulübün borçları azalmıştır” dedi.

Aydınspor Klubü Tesisleri’nde kongre için bir araya geleb Başkan Önder ve idareciler uzun süren bekeliyişin ardından alınan ikinci olağan üsütü kongre kararının altına imza atarak klüp binasından ayrıldılar.