Aydınspor’un hali içler acısı!

Süper Lig'de bir dönem Ege'yi başarıyla temsil eden ve Fenerbahçe'yi sahasında 6-1 yenen tek Türk takımı olma unvanını elinde bulunduran Aydınspor şimdi kan ağlıyor.

Maddi sorunlarla 5 yıldır boğuşan Aydınspor, çok zor günler yaşıyor. Aydın Belediyesi’ne ait Hüseyin Aksu Tesisleri’nde kalan futbolcular, ligdeki son dört maçın bitmesini sabırsızlıkla bekliyor.

Elektriklerinin kesilmesi ile çamaşırlarını leğen içinde kendileri yıkayan, aralarında topladıkları borç para ile aldıkları yiyeceklerle karınlarını doyuran, nöbetleşe bulaşık yıkayan futbolcular kentin ilgisizliğine isyan ederken, son olarak pazar günü 3-2 kazandıkları maçın ardından “Onurluyuz biz terk etmedik” pankartını maç sonunda taşıdılar.

Kulüp başkanı Ufuk Gezeroğlu’nun kulübe uğramadığını söyleyen futbolcular, Aydın halkının duyarsızlığına karşı da isyan ediyor.

YAŞADIKLARIM KABUS GİBİ
Başkan Ufuk Gezeroğlu, futbolcuların yaşadıklarının doğru olduğunu ancak tek başına her şeye müdahale edemediğini belirtti.

Aydın’da çalmadık kapı bırakmadığını söyleyen Gezeroğlu, “Yaşadıklarım kabus gibi. Ben Fenerbahçe Kulübü’nde müdürlük yapmış bir insanım. Ayd ınspor’un bu hale geleceğini aklımı ucundan geçirmemiştim. Gücüm yettiğimce bir şeyler yapmaya çalıştım, ama ben de bittim” dedi.