Aydoğan iş adamlarını bilgilendirdi

Burdur Emniyet Müdürü Celal Aydoğan, Ticaret Odası Meclis üyeleri ile bir araya gelerek kentteki çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Sivil toplum örgütlerinin de destek verdiği çalışmalar ile suçla mücadelede önemli adımlar atıklarını söyleyen Aydoğan, “Nisan ayında kurulacak olan MOBESE sistemi sayesinde suç oranı minimum düzeye düşecektir.” dedi.
Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Aralık ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi. Fevzi Oktay’ın başkanlığında yürütülen toplantıya Ticaret Odası Başkanı Yusuf Keyik, meclis üyeleri katıldı. İl Emniyet Müdürü Celal Aydoğan ise toplantıya misafir olarak katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ticaret Odası Başkanı Keyik, son yıllarda sayısı hızla artan ve toplumun ahlakını olumsuz etkileyen mekânların Burdurlulara sıkıntı verdiğini söyledi. Son birkaç yıldır iyice artan bu sıkıntının Celal Aydoğan göreve başladıktan sonra hafiflediğine dikkat çeken Keyik, “Emniyetin son 6 aydır yaptığı çalışmalar gerek işadamlarını gerekse vatandaşlarımızı memnun ediyor. Birçok başarılı çalışmaya imza atan Aydoğan ve ekibini işadamları adına kutluyor ve çalışmaların aynı ciddiyetle sürmesini istiyoruz.” diye konuştu.

Daha sonra Emniyet Müdürü Celal Aydoğan yaptıkları çalışmalar ve asayiş olayları hakkında bilgi verdi. Huzurun denetim ile geleceği bilinci ile hareket ettiklerini söyleyen Aydoğan, 2006 yılında 103 tarihi eserin kaçırılmak istenmesi sırasında yakalandığını bildirdi. 12 kez umuma açık yerlere 21 planlı denetim ve arama yaptıklarını belirtti. 190 umuma açık mekâna 127 kez tutanak tuttuklarını ifade eden Aydoğan, Kabahatler Kanununa göre 103 işlem yaptıklarını aktardı. Umuma açık yerlerin denetimine etkin bir şekilde devam edeceklerinin altını çizen Aydoğan, 10 ayda 3 kilo esrar yakalandığı bilgisini de verdi.

24 saat boyunca gezici ekiplerle yapılan denetimler sayesinde hırsızlık olaylarında azalma yaşandığını açıklayan Celal Aydoğan, ancak işadamlarından dükkânlarına güvenlik sistemi kurdurmayı ihmal etmemelerini istedi. Polisin her an her yerde olamayacağını vurgulayan Aydoğan, özellikle yeni sanayi sitesinde bu konuda sıkıntı yaşadıklarını kaydetti. Siteye 9 yerden giriş olduğuna değinen Aydoğan, meclis üyelerinden bu konuda kendilerine yardımcı olmalarını istedi. Aydoğan zaman zaman hırsızlık olaylarının yaşandığı siteye 2 özel güvenlik elamanı tutulabileceği önerisini sundu.

Aydoğan, daha sonra meclis üyelerini sorularını cevapladı.