Aynı gün iki kadına ‘resmi nikah’ kıydı!

Ankara'da oturan Kimyager Onur Ö. isimli genç yaptığı planla hem ailesinin istediği eski sevgilisiyle hem de yeni sevgilisiyle aynı gün, üç saat arayla iki kez nikâh masasına oturarak resmen evlendi.

Kimyager Onur Ö. (28), bir yıldır birlikte olduğu Özlem P. (27) ile evlenmek istedi. Ancak ailesi, eski sevgilisi Gülcan D. (30) ile evlenmesini şart koştu. Ailesinin ve eski sevgilisinin baskılarına dayanamayan Onur Ö., sevgilisi Özlem P. ile evlenmek için plan yaptı.

Aynı güne ayarladı

Onur Ö., hem Özlem’e hem de Gülcan’a evlenmek istediğini söyleyerek hazırlıklara başladı. Onur Ö., Özlem P. ile evlenmek için Yenimahalle Belediyesi Evlendirme Memurluğu’na giderek nikâh için 18 Nisan 2009 saat 14.00’e gün aldı. Aynı gün Mamak Belediyesi Evlendirme Memurluğu’ndan da Gülcan D. ile evlenmek için saat 17.00’de nikâh saati aldı. Nikâh günü saat 14.00’te sevgilisi Özlem P. ile evlenen Onur Ö., gelini kiraladığı eve bırakarak, ikinci nikâh masasının yolunu tuttu. Onur Ö. bu kez Mamak Belediyesi Evlendirme Memurluğu’na giderek ailesinin de katıldığı törende saat 17.00’de, Gülcan D. ile evlendi.

Kendini ihbar etti

Onur Ö., ailesinin baskısıyla evlendiği Gülcan D.’den nafaka ve tazminat ödemeden kurtulmak için nikâhtan dört ay sonra Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na kendini ihbar etti. Onur Ö. hakkında, “Evli olduğu halde kasıtlı olarak ikinci kez evlendiği” gerekçesiyle dava açıldı. Savcılık, “İkinci evliliğin iptali” için de aile mahkemesine suç duyurusunda bulundu. Ankara 10. Aile Mahkemesi hakimi Mustafa Ateş, 14 Eylül 2009’da, Onur Ö.’nün saat farkından dolayı Gülcan D. ile yaptığı ikinci evliliği iptal etti. Hakim Ateş, Türk Medeni Kanunun 145/1 maddesinde yer alan, “Eşlerden birinin evlenme sırasında evli bulunması halinde, ikinci evlilik iptal olur” hükmüne dayanarak, bu kararı verdi.

Sonunda sevdiğine kaldı

Onur Ö. ailesine, evlenmesi için baskı yaptıkları Gülcan D. ile geçinemedikleri için boşandığını söyledi. İkinci evliliği mahkeme kararı ile iptal edildiği için Onur Ö., Gülcan D.’ye herhangi bir nafaka ve tazminat da ödemedi. İstediği kızla evliliğini sürdüren Onur Ö., mahkeme masrafı olarak sadece 28 TL ödeyecek.

Hürriyet