Ayrılan sevgililer birbirlerini öldürdü!

İzmir'de kendisinden ayrılmak isteyen lise son sınıf öğrencisi kız arkadaşını halasının evinde bıçaklayarak öldüren çılgın âşık, aynı yerde kız arkadaşının bıçak darbeleriyle hayatını kaybetti.

Karataş Kız Lisesi son sınıf öğrencisi olduğu öğrenilen Gülümser Dane (19), iddiaya göre ayrılmak istediği sevgilisi, tekstil işinde çalışan Cumhur Demirkoparan’ın (31) tehditleri sebebiyle halası Arzu Şensoy’un, Basın Sitesi 172 Sokak numara 35/2’deki evinde kalmaya başladı. Yaklaşık bir haftadır burada kalan Dane, sabah okula gitmek için hazırlandı. Evden ilk olarak, arabayı çalıştırmak için halasının eşi Mustafa Şensoy çıktı.

Dane ve hala Şensoy’un kapının önünde olduğu sırada, sabah saatlerinde apartmana gizlice girerek bir üst katta beklemeye başlayan Demirkoparan ortaya çıktı. Elinde bıçak bulunan zanlıyı, Şensoy iterek uzaklaştırdı. Paniğe kapılan kadın, korkuyla dışarıya çıkarak eşinden yardım istemeye koştu. Bu sırada Demirkoparan, dört yıldır birlikte olduğu iddia edilen Dane’yi eve sokarak kapıyı kapattı ve tartışmaya başladı. Evden kavga sesleri gelmesi üzerine Arzu Şensoy ve eşi Mustafa Şensoy, polisten yardım istedi. Gelen polis ekipleri eve girdiğinde Gülümser Dane’nin boğaz, karın ve göğsünden, Cumhur Demirkoparan’ın da göğüs ve boğaz bölgesinden aldığı bıçak darbeleriyle hayatını kaybettiğini belirledi. Olay yerinde yapılan incelemede, iki ekmek bıçağı bulundu. Cinayetin meydana geliş şeklinin, inceleme sonucunda ortaya çıkacağı kaydedildi.

Dane’nin ayrılmak istediği ancak Demirkoparan’ın kubul etmediği öğrenildi. Ailesiyle birlikte Eşrefpaşa semtinde oturan Dane’nin, aldığı tehditler sebebiyle yaklaşık bir haftadır halasının yanında kalmaya başladığı, Demirkoparan’ın ise takip ederek evi öğrendiği belirtildi. Olayı duyan genç kızın annesi Gülseren Dane ve babası Ertan Dane, sinir krizi geçirdi. Acılı baba, ilişkinin yürümeyeceğini söyleyerek Cumhur Demirkopar’la defalarca konuştuğunu ancak kızının peşini bırakmadığını söyledi. Dane, “Kızım, Demirkoparan’ı istemiyordu. Annesiyle 20 gün önce kızımı istemeye geldi, vermedim.” dedi. Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken cenazeler, savcılığın incelemesinin ardından otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.