‘Ayriliklari ittifaka çevirecegiz’

ANTALYA - Antalya'nin Serik Kaymakami Selami Altinok, sivil toplum örgütleri, siyasi parti teskilatlari ve kamu kurum ve kuruluslarini ilçenin yararina el ele vermeye çagirdi.

Millete hizmet etmenin ibadet olarak algilanmasi gerektigini aktaran Altinok, Türkiye’de yasayan herkesin bu düsünceyle bir araya gelmesi gerektigini söyledi. Altinok, “Ayriliklari ittifaka çevirmek için çalisacagiz. Birinci hedefim ittifak edilen meseleleri ön plana çikartmak.” dedi.

Memlekete hizmetin her kesin boynunun borcu oldugunu kaydeden Altinok, “Bu borç sadece bizim degil, bu ülkede yasayan herkesin borcu. Sivil toplum örgütleri, siyasi parti teskilatlari ve hatta basin mensuplarinin da borcu. Onun için birlik ve beraberlik içerisinde çalismamiz lazim.” diye konustu.

Antalya’nin 14 ilçesi içerisinde en gelismisinin Serik olmasini herkesin arzu ettigini belirten Altinok, dilek ve arzularin gerçeklesmesinin birlik ve beraberlik içerisinde uyumlu çalismadan geçtigini bildirdi. Altinok, ilçenin yeni kazanimlar elde etmesinin sivil ve siyasi örgütlerin uyum ve uzlasma içerisinde çalisarak, atilacak her adimda ‘ben, sen faydalanabilir miyiz’ mantigiyla degil ‘Serik bundan nasil faydalanir’ düsüncesiyle hareket etmesi gerektigini dile getirdi.

Serik’in en büyük sorunlari arasinda çöp, hastane ve egitim geldigini anlatan kaymakam Altinok, “Bu sorunlari giderilmesi adina bana düsen neyse yapmaya hazirim. Bu hafta ilçeyi daha iyi tanimak için köy köy dolasacagim. Sikintilari ve sorunlari müsahade edecegim.” dedi.

AK Parti Ilçe Baskani Hasan Yildirim ise, “Egitim, çöp ve hastane baslica sorunlarimiz. Bu konuda birlik ve beraberlik içerisinde çalismaya haziriz. Sorunlarin çözümü yollarinda Kaymakamimizin yanindayiz.” diye konustu. Yildirim, Serikliler’in sabika kaydi alabilmek için ya Antalya’ya ya da Manavgat’a gitmek zorunda kaldiklarini da Altinok’a hatirlatti.