Aytaç Durak’a bir şok daha!

Adana Büyükşehir Belediyee Başkanı Aytaç Durak'ın görevden alınmasına karşı yürütmeyi durdurma isteği makemece redddedildi.

İÇİŞLERİ Bakanlığı’nca hakkındaki soruşturmalar nedeniyle Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan alınan Aytaç Durak’ın İdare Mahkemesi’ne açtığı davada, yürütmenin durdurulması istemi kabul edilmedi.

28 Mart’ta 2 aylık süre için görevden alınan ve bu arada partisi MHP’den de istifa eden Durak Adana 2 Nolu İdare Mahkemesi’ne başvurarak, göreve iadesini ve esastan karar verilinceye kadar da yürütmenin durdurulmasını istedi. Mahkeme İçişleri Bakanlığı’ndan dosya ile ilgili savunma istedi ve yürütmenin durdurulması talebini yerinde bulmayıp, davaya esastan bakmayı kararlaştırdı.

Durak kararı öğrendikten sonra yaptığı açıklamada “Dava esastan görüşüleceği için gerçeğin gecikmeli de olsa ortaya çıkacağına inanıyorum. Dava süreci devam ediyor. Zaman en büyük hakemdir. Hiçbirşey gizli kalmaz. Adanalılara sabır ve sukunet tavsiye ediyorum” dedi.

Durak, belediye meclisinde bazı üyelerin bir imar değişikliği için 260 bin dolarlık rüşvet pazarlığı yaptığı iddia edilen kaset dinletmiş ve savcılığa başvurmuş, ardından da meclis başkan vekili Mustafa Tuncel, Durak’a yönelik çeşitli iddiaları gündeme getirince, İçişleri Bakanlığı `açılan soruşturmanın selameti’ gerekçesi ile Başkanı açığa almıştı.

Durak’ın görevden alınması üzerine AK Parti’li Mahmut Çelikcan başkan vekilliğine seçildi.