Aytaç Durak’ın sağ kolunun ilk icraatı

Durak’ı gönderen sağkolu Tuncel başkanlık koltuğuna oturdu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak’ın görevden alınmasının ardından 1 Nisan’da yapılacak seçime kadar başkanlık koltuğuna Adana’da ‘Aytaç Durak’ı koltuğundan eden adam’ olarak anılan MHP’li Belediye Meclisi Üyesi Mustafa Tuncel oturdu.

Vekil Başkan Tuncel, ilk icraat olarak da Başkan Durak’ın Çukurova Üniversitesi’nden yatay geçişle transfer ettiği ve Strateji Geliştirme Daire Başkanı Ferat Yüksel’i Mezarlıklar Müdürlüğü’ne göndermek oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Tuncel, “Benim en çok suçladığım adamı Strateji Daire Başkanlığı görevinde tutmam doğru bir şey olmaz. Başkan’ın oğlunu azdıran, belediyenin bugünkü geldiği noktanın müsebbibi bu adamdır. Sen devletin memurusun. Aytaç Durak’ın İstanbul’da yaptığı basın toplantılarında, arkasında durmaya hakkı var mı?” diye konuştu. Belediye kulislerinde Yüksel’in mezarlığa gönderilmesinin yanı sıra 8-10 bürokratın daha görev yerinin değiştirildiği, Genel Sekreter Hasan Gülşen’in istifaya zorlandığı iddialarıyla çalkalandı. Başkanvekili Tuncel, bu iddiaların doğru olmadığını bildirdi.

Tuncel, 4 ay önceki toplantıda da ise belediyedeki bazı kıdemli bürokratları ‘miadı dolmuş’ olarak nitelendirip, “Bana kalsa 60 yaşını geçmiş adamların hepsini, sabun yaptırırım. Memlekete daha faydalı olur” demişti.