Aytaç Durak’tan zehir zemberek sözler!

Aytaç Durak, ''Burası dağ başı değil, muz cumhuriyeti değil, padişahlık ve krallıkla idare edilmiyoruz'' dedi.

Durak, görevden alınma kararıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, ”seçimlerde hevesleri kursağında kalanların önce bazı yandaş medyayla kamuoyu oluşturup halk önündeki itibarını daha da zedeleyebilmek için bu son çirkinliğe başvurduklarını” öne sürdü.

Adana halkının kendisini iyi tanıdığını, 47 yıllık bürokrasi, piyasa ve belediye hizmetleri içerisinde tek bir kara leke olmadığını belirten Durak, şunları kaydetti: ”Sadece benim değil, diğer aile fertlerimin de geçmişi çok parlaktır. Adanalı bunu bilir. Adanalı bu çirkin iftiracıların karşısında dimdik duran Aytaç Durak’ın, her zamankinden daha çok yanımdadır. 14 aydır belediyemde ve iş yerlerimde müfettiş eksik olmadı. Adliyeye intikal eden bir tek suç yok. Bugünden sonra da bulamayacaklar. Çünkü hayatım boyunca gizleyeceğim işi yapmadım, yaptığım işi de gizlemedim.’

Eğer Türkiye Cumhuriyeti;nde hukukun üstünlüğü varsa iftiracılar, her zaman olduğu gibi hukuktan gerekli cevabı alacaklardır. Bugüne kadar şerefimle yaşadım. Bugünden sonra da tersine ben bu iftiracıların yakasını bırakmayacağım.”

Bu arada, Valilik Özel Kalem Müdürlüğü yetkilileri, bakanlığın ”görevden uzaklaştırma” kararını tebliğ etmek üzere Durak’ın, Metro Sokağı, Mithat Saraçoğlu Caddesi’ndeki evine geldiler.