Ayvalık’ta terör örgütüne yönelik operasyon

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin terör örgütüne yönelik düzenlediği operasyonda yakalanan 7 şüpheliden 1'i tutuklandı.

Jandarma Komutanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Ayvalık İlçesi ile Küçükköy ve Altınova beldelerinde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonlarda, “Terör örgütünü övmek, yasak yayın bulundurmak, 6136 Sayılı kanuna muhalefet” suçlarını işlediği ileri sürülen terör örgütüne yardım ve yataklık yaptıkları şeklinde istihbari bilgi alınan 7 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. M.S.D, H.D, B.B, H.B, N.B, A.A. ve H.M. isimli şahısların Ayvalık ilçe merkezi, Tuzla, Sarımsaklı ve Altınova beldelerindeki ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda 2 adet ruhsatsız tabanca, aynı tabancalara ait şarjör ve mermi ile çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

Ayvalık Cumhuriyet Başsavcılığı ile koordineli olarak yapıldığı bildirilen tahkikat sonucunda adli mercilere çıkarılan 7 şüpheliden 6’sı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, M.S.D. isimli şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.