Azeri Folklorcular kaza yaptı

Gaziantep-Şanlıurfa karayolunun 24. kilometresinde Bakü Halk Dansları Topluluğu ekibini taşıyan midibüs ile bir otomobil çarpıştı.

Edinilen bilgiye göre, Gaziantep’in Nizip ilçesi yakınlarında meydana gelen trafik kazasında, Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinden gelen Bakü Halk Dansları Topluluğu’nu taşıyan Vadettin Ergül’e ait 04 AN 338 plakalı midibüs ile karşı yönden gelen 27 B 3524 Kemal Belgen’e (42) ait otomobil çarpıştı.

Gaziantep-Şanlıurfa karayolu üzerinde Haydat Karakolu yakınlarında meydana gelen kazada, otomobil sürücüsü Kemal Belgen ile arkadaşları Kadir Çopur (45) ile Abdurrezzak Kılıç (43) aracın içinde sıkışarak öldü.

Kazada, Bakü Halk Dansları Topluluğu’ndan Günay Piryava (13), Samire Aliyova (28), Ilgar Rızayave (25), Nergiz Babayave (10), Tamerlan Kamberoğlu (54) ve Suna Abbasova (23) isimli kişiler yaralandı. Yaralılar Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Hayatını kaybeden Abdurrezzak Kılıç’ın üzerinden Emniyet Genel Müdürlüğü personeli yazılı bir kimlik kartı çıktı. Kılıç’ın ‘sınıfı’ kısmında Yardımcı Hizmetler, ‘Ünvanı’ kısmında ise Teknik Yardımcı yazılı olduğu görüldü.

Olay yerine gelen Nizip ve Gaziantep itfaiyesi aracın içinde sıkışan şahısları çıkartmakta güçlük çekti. Otomobilin ön kısmını keserek içinde ölen polis ile arkadaşlarını çıkartan itfaiye ekipleri, şahısları ambulans ile Nizip Devlet Hastanesi’ne götürdü.