Aziz Yıldırım; ‘Bunların hepsinin farkındayız’

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, futbol takımlarının başarılı olmasına rağmen, farklı ve asılsız gündemlerle, Bizans oyunlarıyla birçok konuyu saptırarak suni gündemler oluşturulmaya çalışıldığını ifade etti.

Sarı – lacivertli kulübün aylık resmi dergisinin nisan sayısındaki yazısında, yapılan olağan genel kurul, aralarına katılan yeni arkadaşları ve sezon sonuna gelindikçe yaşanacak zorlu bir dönemin kendilerini beklediğini belirten başkan Yıldırım, şunları kaydetti:

“Bir olağan genel kurulumuzu daha geride bıraktık. Aramıza katılan yeni arkadaşlarımızla birlikte 3 yıl süreyle yine Fenerbahçe’nin hizmetinde olacağız. Bana ve arkadaşlarıma gösterdiğiniz güven için kongre üyelerimize teşekkür ediyorum.

Bugüne kadar yaptığımız genel kurullarda alışılagelmiş görüntülerin dışında farklı şeyleri yeni genel kurulumuzda hep birlikte yaşadık. Söz alan üyelerin artık Fenerbahçe’den çok daha fazla şey beklediklerini, isteklerindeki isabeti ve ısrarlarını artık hepimiz biliyor ve çok iyi anlıyoruz. Bundan sonraki dönemde üyelerimizin kulübümüze daha fazla katkı sağlayacağı bir çalışmayı ortaya koyacağız. Fenerbahçe’nin son yıllarda yaptığı atılımlara paralel olarak üyelerimizin de vizyonunun değişiyor olması hepimiz için çok sevindiricidir. Özellikle son genel kurulda söz alan üyelerimizi de candan kutluyorum.

Amatör bir heyecanla ancak profesyoneller tarafından yönetilen kulübümüzün hedefleri bellidir. Bu hedef sadece sportif alanda kazanılmış başarılar ve kimsenin yapamadığı transferlerle sınırlı kalmaz. Çünkü bu kulübün yönetiminde ve hedeflerinde insanlar değil Fenerbahçe her zaman ön plandadır. Bütün birimlerimizin her türlü başarıda sadece sorumluluğu ve payı vardır.

Sezon sonu yaklaştıkça zorlu bir dönemin içine giriyoruz. Özellikle profesyonel futbol takımımız başarılı olmasına rağmen sansasyonel gündem yaratmak isteyenler yine çeşitli Bizans oyunlarıyla kamuoyunu yanlış bilgilendirmeye, doğruları saklamaya ve bir çok konuyu çarpıtarak suni gündemler yaratmaya çalışıyorlar. Bunların hepsinin farkındayız.

Bütün camia bilmelidir ki, Fenerbahçe onurlu ve kararlı duruşuyla çizdiği yoldan geri dönmeyecektir. Centilmenliğimizi bugün suistimal etmek isteyenler, sezon sonu yine Fenerbahçe’yi Türkiye’nin baş tacı yapacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Burada önemli olan tek şey önümüzdeki maçlarımıza konsantre olmak sadece başarıyı düşünmek ve sezon sonunda başarılarla gerekli cevapları vermek olacaktır.

Bu sorumluluk her ne kadar teknik kadro ve oyuncularımız için geçerliyse “Büyük Fenerbahçe taraftarı” için de geçerlidir. Sezon sonuna kadar yapılması gereken tek şey takımımıza destek olunmasıdır. Bu yüzden özellikle içinde bulunduğumuz şu dönemi birlik beraberlik içinde dış etkilerden uzak bir şekilde geçirmeliyiz.

Fenerbahçe Kart’a gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ediyorum. Her geçen gün kart sayımız ve avantajlarımız büyüyor. Türkiye’nin her yerinden ve yurt dışından Fenerbahçe Kart almak isteyenlerin sayısı artmaktadır. Önümüzdeki dönem bu avantajların katlanacağı ve kart sahiplerine daha değişik avantajların sunulması için gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

Taraftarımızla kulübümüzü bütünleştiren Fenerbahçe kartla önümüzdeki dönem farklı sürprizlerin olacağını da buradan müjdelemek istiyorum.”