Aziz Yıldırım çok kızgın

Fenerbahçe'de Ganalı yıldız futbolcu Stephen Appiah’ın transferi konusunda ’çift taraflı oynaması’ sonunda başkan Aziz Yıldırım’ı da çileden çıkardı.

Aziz Yıldırım ‘aranan adam’ Appiah’ı gözden çıkardı, “Giderse gitsin. Takım yeterince güçlü” dedi

Fenerbahçe’de Stephen Appiah’ın transferi konusunda ’çift taraflı oynaması’ sonunda başkan Aziz Yıldırım’ı da çileden çıkardı. Yıldırım’ın, Ganalı oyuncuyu ’defterden silme’ noktasına geldiği öğrenildi.

Transferi için Türkiye’de ayrı, yurt dışında ayrı demeçler veren Appiah, sarı-lacivertli takımında ’en büyük sorun’ olarak ön plana çıkmaya devam ediyor. Kanarya’da şimdiye kadar geçmiş sezonlarda da önce Jay Jay Okocha, Elvir Baliç ardından Ariel Ortega ve son olarak da Nicolas Anelka sorun yaratıp, bir bir takımdan ayrılmıştı. Sarı-lacivertliler şimdi de aynı sıkıntıyı Stephen Appiah’ta yaşıyor.

Çok farklı ifadeler

Geçtiğimiz sezon geçirdiği sakatlık nedeniyle operasyon geçiren ve Avusturya kampında takımdan ayrı olarak çalışan Appiah, Türk medyasına “Ben F.Bahçe’de mutlu ve huzurluyum. Hiçbir yere gitmeyi de düşünmüyorum. Hem de 2010 yılına kadar sözleşmem bulunuyor. Taliplerim var ama bunlarla ben değil, menajerim ilgileniyor. Zaten isteyen öncelikle F.Bahçe yönetimiyle görüşmek zorunda” ifadelerini defalarca kullandı.

Ama Ganalı oyuncu, Alman ve İngiliz medyasına verdiği demeçlerde ise “F.Bahçe sözleşmemi uzatmak istiyor. Ancak gelen cazip teklifler var. Menajerim görüşmeleri yürütüyor” diye ’ince’ mesajlar yolluyor.

Yakınlarına söyledi

Appiah’ın ikili oynamasına son derece içerleyen F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım ise artık patlama noktasına geldi. Şimdiye dek Appiah’ı hep kollayıp, transfer konusunu kapatmaya çalışan Aziz Yıldırım’ın, yakınlarıyla yaptığı bir sohbette “Takımda kalmak istemeyeni fazla engellememek gerekir. Gitmek isterse gider, kalmak istiyorsa da kalır. Böyle sorunlarla uğraşacak hiç vaktimiz yok” dediği ve Appiah’a açık kapı bıraktı öğrenildi.

‘Verin Kuranyi-Halil’i, alın Appiah’ı!’

F.Bahçe, Ganalı yıldızını isteyen Schalke’ye “Kuranyi ve Halil’le ilgileniyoruz” dedi. Almanlar 27 milyon bonservis istedi.

F.Bahçe, Appiah hakkında çıkan haberlerle ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Shalke’den Andreas Müller, Appiah için telefonla görüşme talep etti. Biz de yazılı yapılması gerektiği bildirdik ve Shalke yazılı başvuru yapıp, Appiah’ı transfer etmek istediklerini ve bonservisi için 4 milyon Euro önerdiklerini bildirdi. Buna karşılık biz de Kuranyi ve Halil Altıntop ile ilgilendiğimizi ilettik. Müller, Kuranyi’yi satmayı düşünmediklerini, 27 milyon Euro’ya serbest kalacağını belirtti. Biz de Appiah’ın da, Kuranyi kadar değerli olduğunu belirtip, transferi için bir bedel teklif etmedik. Ayrıca Appiah için West Ham’dan bize ulaşmış bir talep de yok.”

Appiah sorunu nasıl çözülür?

F.Bahçe’de hemen hemen her dönem bir yıldızıyla sorun yaşıyor. Eğer Appiah da takımdan ayrılırsa, yönetim mutlaka gerekli takviyeyi yapacaktır. Ancak şu bir gerçek ki, Appiah’ın geçen sezon takıma katkısı çok az oldu. Bu yıl da aklı yurt dışında olacaksa, yine fazla faydası olamayacak demektir. Bu nedenle biran önce kanayan yaraya tampon yapıp, çözüm bulmak gerekiyor.

Stephen Appiah’ın orta sahadaki yokluğu Tuncay’ın gidişinden sonra az da olsa takıma yara verebilir. Ancak Appiah’tan çok daha farklı özellikteki bir oyuncu gelirse, F.Bahçe’nin orta sahasındaki sıkıntısına da çözüm üretebilir.

Devamlı olarak baş ağrıtacak bir oyuncu yerine, uyum sağlayabilecek bir isim, orta sahada Aurelio ile birlikte iyi bir ikili oluşturabilir.

Antalyasporlu Soazo Aurelio’nun ikiz kardeşi gibi. Alınırsa, Appiah’ın yokluğunu hiç aratmaz.